Unia Racibórz wbiła rywalom aż 14 goli!

05.09.2020 19:44 | 2 komentarze | kozz

Niesamowitą formę złapała Unia Racibórz w ostatnich dwóch weekendach. Najpierw wygrała na wyjeździe z Dębem Gaszowice 5:0, a dziś rozbiła przy Srebrnej Krzanowice aż 9:0! Najpiękniejszą bramkę meczu zdobył grający trener Dawid Plizga, który przelobował bramkarza strzałem ze środka boiska.

Dawid Plizga robi w Raciborzu świetną robotę. / fot. Łukasz Kozik

Po pierwszym kwadransie trudno było spodziewać się, że mecz zakończy się całkowitą demolką w wykonaniu Unii. Drużyna gości nawet zdołała przeprowadzić akcję, ale zakończoną niecelnym uderzeniem. Później do dzieła przystąpiła Unia, która w ciągu 8 minut strzeliła 4 bramki! Najpierw Rafał Chałupiński, następnie Marcin Ośliźlok, na 3:0 wspomnianego pięknego gola zdobył Plizga, a czwartą bramkę Krzanowice wpakowały sobie już same, gdy do siatki piłkę posłał Dariusz Stanke. Jeszcze przed przerwą Unia zdążyła strzelić dwa gole. Najpierw Bartosz Łagosz, a wynik pierwszej połowy ustalił Ośliźlok i mieliśmy 6:0 dla raciborskiej Unii.

Po przerwie działo się dużo mniej. Unia nie atakowała już tak groźnie, a Krzanowice starały się strzelić honorową bramkę. To jednak Unia w ostatnim kwadransie znów zaczęła się bawić z przeciwnikiem. Na 7:0 podwyższył Dawid Migus, na 8:0 Kevin Gawlik, a na 9:0 Wojciech Grzybek. Tak wysokiego zwycięstwa Unia dawno nie odniosła i z pewnością ten mecz zostanie długo zapamiętany przez kibiców, którzy tego dnia zjawili się na stadionie przy Srebrnej.

Unia lideruje w tabeli raciborskiej klasy okręgowej razem z Czarnymi Gorzyce, które dziś rozbiły Tworków 6:1. Wszyscy mają po 15 punktów.

KS Unia Racibórz - KS 1905 Krzanowice 9:0 (6:0)

Chałupiński 17., Oślizlok 20., 44., Plizga 23., Stanke 25.-sam., Łagosz 35., Migus 76., Gawlik 81., Grzybek 87.

Unia Racibórz: Kurzanowski - Sobek, Plizga, Moneta, Migus, Woniakowski, Chałupiński, Goły, Stępiński, Łagosz, Oślizlok oraz Socha, Sabiashvili, Grzybek, Kaczor, Gawryluk, Gawlik.

Krzanowice: Maleszewski - Adamczyk, S. Herber, Stanke, Hryckiewicz, Kostka, Jasny, Niewiera, Filip, Herba, Pieczarek oraz Horny, Święty, Świstowski, Wittek, Wyglenda, Koliński.