Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Pierwszy punkt rybniczanek

06.09.2020 20:54 | 0 komentarzy | OlaN

W meczu 5. kolejki ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik zremisował 1:1 z Rolnikiem Biedrzychowice.

Spotkanie, które rozgrywane było na stadionie Rymera w Rybniku-Niedobczycach, lepiej rozpoczęły gospodynie. Rybniczanki atakowały i w 34. minucie udało się im znaleźć drogę do bramki rywalek. Bramkarkę Rolnika pokonała Priscilla Hagan.

Druga część spotkania wyglądała podobnie. Rybniczanki atakowały, a przyjezdne się broniły. Zespół Rolnika wykorzystał jedną z niewielu sytuacji bramkowych i w 88. minucie wyrównał wynik spotkania. Do końca meczu nie padło więcej bramek i zespoły podzieliły się punktami.

Dla rybniczanek „oczko” zdobyte w starciu z Rolnikiem Biedrzychowice było pierwszym wywalczonym punktem w ekstraligowych rozgrywkach. W następnej kolejce TS ROW Rybnik zmierzy na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 września o godzinie 13:00.

TS ROW Rybnik - Rolnik Biedrzychowice 1:1 (1:0)

Bramki: Priscilla Hagan (34.)– Magdalena Łuczak (88.)