Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Komplet zwycięstw młodzików Jastrzębskiego Węgla

10.09.2020 07:54 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatni weekend rozegrany zostały turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy bez straty seta awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla, którzy przepustkę do walki w rozgrywkach ogólnopolskich zdobyli dzięki wywalczeniu tytułu Mistrzów Śląska w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, którego byli gospodarzem. W trzydniowych zmaganiach, w których udział wziąć miało sześć zespołów podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy do rywalizacji przystąpiło ostatecznie pięć z nich.

Jastrzębianie, którzy znaleźli się w podgrupie A rozegrali w fazie grupowej tylko jedno spotkanie, w którym pokonali w dwóch setach TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych. Spotkanie z UKS AMS Opole nie odbyło się z powodu niestawienia się rywali na turnieju.

W drugiej grupie rywalizowały natomiast MLKS Volley Gubin, Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa i MMKS Kędzierzyn-Koźle.

W fazie finałowej prowadzeni przez Dawida Hołdę "pomarańczowi" rozegrali dwa mecze. W pierwszym z nich pokonali oni w dwóch setach Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, natomiast w drugim również bez straty seta okazali się lepsi od MMKS-u Kędzierzyn-Koźle.

Dzięki kompletowi zwycięstw jastrzębianie z pierwszego miejsca awansowali do półfinału Mistrzostw Polski, w którym zagra szesnaście najlepszych zespołów w kraju.

Wyniki:

Podgrupa A:

• TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych - UKS AMS Opole 2:0 (25:0, 25:0)
  • UKS AMS Opole - Jastrzębski Węgiel 0:2 (0:25, 0:25)
  • Jastrzębski Węgiel - TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych 2:0 (25:21, 25:23)

Podgrupa B:

• MLKS Volley Gubin - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 0:2 (11:21, 21:25)
  • Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:17, 25:19)
  • MMKS Kędzierzyn-Koźle - MLKS Volley Gubin 2:0 (25:17, 25:18)

O 5. miejsce:

UKS AMS Opole - MLKS Volley Gubin 0:2 (0:25, 0:25)

Finały:

• Jastrzębski Węgiel - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:0 (25:13, 25:13)
  • MMKS Kędzierzyn-Koźle - TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:2 (18:25, 19:25)
  • TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:0 (26:24, 25:14)
  • Jastrzębski Węgiel - MMKS Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:17, 25:18)