Beniaminek ZAKSIE niestraszny

11.09.2020 19:20 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania w wyjazdowym derbowym spotkaniu inaugurującym rozgrywki Plus Ligi w sezonie 2020/2021 beniaminka rozgrywek - siatkarzy Stali Nysa.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia ZAKSY (0:3). Wracający po 15 latach do siatkarskiej elity siatkarze Stali Nysa szybko zmniejszyli straty (3:4), a po chwili doprowadzili do remisu (7:7). W dalszym fragmencie seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Zbliżając się do decydującej fazy seta kędzierzynianie wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (15:19). W końcówce ZAKSA jeszcze bardziej podkręciła tempo i pewnie wygrała premierową odsłonę do 19.

Drugi set to od początku kontynuacja dobrej gry ZAKSY. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (2:5), które w dalszej fazie seta powiększyło się do siedmiu (6:13), a następnie dziesięciu (8:18) "oczek". Kompletnie rozbita Stal nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z rozpędzoną ZAKSĄ, która prezentując się wyraźnie lepiej w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła utrzymała wysokie prowadzenie i wygrała bardzo pewnie do 13.

Obraz gry w trzecim secie nie różnił się od poprzedniego. ZAKSA podobnie jak w dwóch poprzednich partiach rozpoczęła go od trzypunktowe prowadzenia (1:4), które w kolejnych akcjach powiększyło się do sześciu "oczek" (4:10). W dalszej fazie gry kędzierzynianie dorzuciła do swojego prowadzenia kolejnych sześć punktów i zbliżając się do końcówki prowadzili różnicą aż dwunastu punktów (8:20). W końcówce gospodarze zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, w którym po zwycięstwie do 16 w trzech setach wygrała ZAKSA.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łukasz Kaczmarek.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

Stal: Komenda, Bartman, M'Baye, Filip, Łapszyński, Lemański oraz Ruciak (libero), Dembiec (libero), Szczurek, Ben Tara, Bućko, Schamlewski, Długosz

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Staszewski, Kluth, Prokopczuk, Łukasik, Rejno