Polonia Marklowice wygrała z imienniczką z Łazisk

21.09.2020 21:58 | 3 komentarze | art

To był jeden z ciekawszych pojedynków minionej kolejki rybnickiej grupy klasy okręgowej. Polonia Marklowice pokonała u siebie 3:1 Polonię Łaziska.

Gola dla gości zdobył Paweł Hojka. Ale to gospodarze mieli po meczu więcej powodów do zadowolenia. Fot. Arkadiusz Hajski

Kibice długo nie mogli doczekać się goli, bo w pierwszej połowie obie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Worek z bramkami rozwiązał się w 51. minucie dzięki trafieniu Jarosława Pawelca. Gospodarze z prowadzenie cieszyli się nieco ponad kwadrans, bo w 68. minucie wyrównał niezawodny Paweł Hojka. Ostatnie słowo, a w zasadzie słowa należały w tym meczu jednak do gospodarzy, bowiem kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry Polonia Marklowice znów objęła prowadzenia, tym razem po golu Marcina Plury, a nadzieje na korzystny rezultat wybił przyjezdnym z głowy gol Pawła Miczka. Dwie asysty w tym meczu zaliczył rezerwowy Dawid Lubas, który na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania.

Polonia Marklowice – Polonia Łaziska 3:1
Bramki: Pawelec (51.), Plura (75.), Miczek (80.) - Hojka (68.)

Polonia Marklowice: Antończyk, Komraus (46. D. Polnik), Krakowczyk, Wita, Sachs (85. Odrębski), Pochcioł, Miczek, Plura, K. Polnik (46. Lubas), Pawelec, Kubica. Trener Krzysztof Turek.

Polonia Łaziska: A. Hojka, Herda, Kafka (80. Szkatuła), Grodzki, P. Hojka, Oślizło, Sitek, Kuźdub, Sosna (75. Pietrzak), Piprek (60. Marcisz), Kowol. Trener Tomasz Sosna.