Derby dla Piasta

27.09.2020 09:03 | 0 komentarzy | OlaN

W meczu 3. kolejki futsalowej ekstraklasy Piast Gliwice wygrał 5:2 z GSF Gliwice.

Faworytem byli gospodarze, którzy wygrali oba dotychczas rozegrane spotkania. Goście jednak szybciej trafili do bramki. W 2. minucie Łukasza Bogdziewicza pokonał Amadeusz Pasierb. Na odpowiedź Piasta nie trzeba było długo czekać. Niespełna minutę później było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Gustawo. Do przerwy oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. Dla Piasta trafił Rafał Franz, natomiast dla GSF bramkę zdobył Patrik Zatović.

Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko gospodarze. W 25. minucie Dawid Barteczka wyciągał piłkę z siatki po strzale Tomasza Czecha. Na trzy minuty przed końcem gry gola dla Piasta zdobył Sebastian Szadurski, a niespełna dwie minuty później Dominik Wilk.

Po 3. kolejkach Piast Gliwice z kompletem zwycięstw zajmuje 1. miejsce w tabeli ekstraklasy futsalu. GSF Gliwice z jednym punktem na koncie plasuje się na 13 pozycji.

Piast Gliwice – GSF Gliwice 5:2 (2:2)

Bramki: Gustavo (3.), Rafał Franz (14.), Tomasz Czech (25.), Sebastian Szadurski (37.), Dominik Wilk (39.) – Amadeusz Pasierb (2.), Patrik Zatović (14.)

Piast Gliwice: Łukasz Bogdziewicz – Marek Bugański, Tomasz Czech, Gustavo Henrique Steinwandter, Mateusz Mrowiec, Rafał Franz, Rodrigo Dasaiev Dias Silva, Roman Vakhula, Łukasz Groszak, Mateusz Szyszko, Dominik Wilk, Sebastian Szadurski
Trener: Orlando Duarte.

GSF Gliwice: Dawid Barteczka – Dawid Szafrański, Zbigniew Mirga, Łukasz Borkowski, Jakub Węgiel, Wojciech Kedziora, Piotr Hiszpański, Amadeusz Pasierb, Jakub Borkowski, Maciej Małek, Jan Biskup, Patryk Widuch, Olaf Białek, Patrik Zatović
Trener: Jacek Podgórski.