Derby Śląska dla JKH GKS-u Jastrzębie

27.09.2020 19:57 | 1 komentarz | adi

JKH GKS Jastrzębie pokonał u siebie GKS Katowice 3:1. Bohaterem spotkania został Maciej Urbanowicz.

Bohaterem derbowego spotkania został Maciej Urbanowicz. Zawodnik JKH zanotował asystę przy premierowym trafieniu Radosława Sawickiego w pierwszej tercji. W drugiej sam podwyższył prowadzenie gospodarzy. Goście złapali kontakt niespełna minutę później, ale ostatecznie jastrzębianie wygrali różnicą dwóch bramek. W trzeciej części gry dobry występ swoim drugim trafieniem przypieczętował Urbanowicz.

JKH zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadząca Energa Toruń ma trzy punkty więcej.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

• 1:0 - Radosław Sawicki (Maciej Urbanowicz - Mateusz Bryk), 10:45 5/4
  • 2:0 - Maciej Urbanowicz, 34:22 5/4
  • 2:1 - Maciej Kruczek, 35:12
  • 3:1 - Maciej Urbanowicz (Marek Hovorka - Zackary Phillips), 52:49

JKH: Nechvatal (Marek) - Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz - Klimicek, Kostek, Philips, Paś, Rac - Jass, Gimiski, Wróbel, Walęga, Nalewajka Ł. - Matusik, Gorzelski, Nalewajka R., Jarosz, Pelaczyk.

GKS: Simboch (Miarka) - Franssila, Krawczyk, Fraszko, Rohtla, Wanat - Kruczek, Cunik, Michalski, Pasiut, Krężołek - Wajda, Zieliński, Mularczyk, Starzyński, Stoklasa oraz Skrodziuk, Paszek i Adamus.