środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Strzelec Gaszka, asystent Musiolik, wszechstronny Pawlusiński

28.09.2020 21:35 | 1 komentarz | art

W tym sezonie wygrywanie Unii Turza, jak do tej pory przychodziło bardzo trudno. Zwłaszcza na wyjazdach, gdzie z reguły odnosiła remisy. W sobotę wreszcie odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo 5:2 nad Iskrą Pszczyna. I miała trzech głównych autorów tej wygranej.

I choć mecz rozpoczął się od groźnych ataków gospodarzy, których dwukrotnie powstrzymał Przemysław Cieśla, to już pierwsza akcja gości przyniosła gola. W roli głównej wystąpił duet Sławomir Musiolik – Dariusz Pawlusiński. Ten pierwszy dośrodkował, ten drugi trafił do bramki głową. W 33. minucie swój show zaczął Maciej Gaszka, który w ciągu 9 minut trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, wykańczając dogrania Pawlusińskiego i dwukrotnie Musiolika. Tuż po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pawlusiński, który kropnął nie do obrony z rzutu wolnego.

Mimo niekorzystnego obrotu spraw, gospodarze nie rezygnowali ze zdobycia choćby honorowego trafienia. Udało się w 69. minucie kiedy akcję Iskry wykończył, strzałem z bliska pod poprzeczkę, Fabian Pustelnik. Co więcej w 84. minucie niezdecydowanie Cieśli wykorzystał Michał Prusek i gospodarze zdobyli drugiego gola. Oczywiście losów spotkania nie byli w stanie zmienić i to Unia pewnie zainkasowała trzy punkty.

Iskra Pszczyna – Unia Turza 2:5
Bramki: Pustelnik (69.), Prusek (84.) - Pawlusiński (19.), (46.), Gaszka (33.), (38.), (42.)

Unia: Cieśla, Łyczko, Kuczok, Szymiczek, Glenc (50. Kunina), Dawid Pawlusiński (79. Sosna), Staniczek, Tront, Dariusz Pawlusiński (87. Skrzyszowski), Musiolik, Gaszka (90. Kucza). Trener Marek Hanzel.