Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Pięć goli P.A. Nova i przegrana. Remis Piasta

01.10.2020 11:09 | 0 komentarzy | kozz

W środku tygodnia rozegrano IV kolejkę Futsal Ekstraklasy w której występują dwie gliwickie drużyny - P.A. Nova i Piast. 

Pięć goli P.A. Nova i przegrana. Remis Piasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piast w śląskich derbach zanotował remis z Clearexem Chorzów. Prowadzenie w meczu objęła drużyna Piasta. W 12. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Dasajeva, Mrowiec przepuścił piłkę do Gustavo, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik tego pojedynku. W 28. minucie po szybkiej kontrze – Golly znalazł sposób na pokonanie Piasta i mieliśmy remis 1:1. 

Clearex Chorzów – Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Tomasz Golly 28. - Gustavo Henrique Steinwandter 12.

W meczu P.A. Nova Gliwice (dawniej GSF) padło aż 13 bramek. Gliwiczanie również rozegrali śląskie derby, a ich rywalem był AZS UŚ Katowice. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla P.A. Nova, który szybko otrzymał trzy ciosy i już po pięciu minutach przegrywał 0:3. Przed przerwą gliwiczanom udało się strzelić jedną bramkę, a jej autorem był Małek. Po przerwie historia się powtórzyła. Katowiczanie znów odskoczyli od gospodarzy strzelając im kolejne trzy bramki. Wysokie prowadzenie AZS-u nieco go uśpiło i P.A. Nova zaczął odrabiać straty. Dla gliwiczan najpierw strzelił Kędziora, później Widuch i Węgiel. Później mieliśmy wymianę ciosów. Piątą bramkę dla gospodarzy strzelił Zatović i ostatecznie zespół z Katowic wygrał 8:5.

P.A. Nova Gliwice - AZS UŚ Katowice 5:8 (1:3)

Maciej Małek 8., Wojciech Kędziora 24., Patryk Widuch 28., Jakub Węgiel 32., Patrik Zaťovič 33. - Mateusz Omylak 2., 4., Piotr Łopuch 5., 31., Daniel Wojtyna 21., Karol Piechota 23., Robert Gładczak 24., Jakub Jochymek 32.

Piast zajmuje pozycję wicelidera z 10 punktami na koncie, a P.A. Nova jest czternasta i 1 punktem. Już w najbliższy weekend Piast u siebie podejmie FC Toruń, a P.A. Nova na wyjeździe zmierzy się z Dremanem Opolem Komprachcice.