Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Odra Wodzisław przegrała po "prezentach" dla Decoru Bełk

05.10.2020 08:29 | 9 komentarzy | art

Odra Wodzisław niespodziewanie uległa na wyjeździe 2:1 Decorowi Bełk, decydującego gola tracąc w końcówce meczu z rzutu karnego.

Pierwszy gol dla gospodarzy to w dużej mierze zasługa defensora Odry Arkadiusza Lalko. Stoper zgubił na własnej połowie piłkę na rzecz Wojciecha Raska, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Odra miała swoje okazje, by jeszcze w pierwszej połowie odrobić straty, ale grała nieskutecznie, m.in. Adrian Tabala w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Po zmianie stron doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Kamil Maj, który jednak przegrał pojedynek z Maciejem Kacperskim. Za to w 73. minucie swoją „winę” odpokutował Lalko, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazł się w polu karnym i głową skierował piłkę do bramki Bełku. Kilka chwil później Odra powinna prowadzić, ale w dogodnej sytuacji Patryk Dudziński, który mijał już bramkarza gospodarzy, posłał piłkę nad bramką. Później jeszcze doskonałą okazję miał Tabala, główkował jednak wprost w bramkarza Decoru.

A o tym, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić, Odra przekonała się w końcówce spotkania, kiedy sędzia uznał, że Kacperski faulował w polu karnym Michała Stryczka. Jedenastkę pewnie na gola zamienił sam poszkodowany i Odra pojechała do domu z pustymi rękami. Choć mogła ten mecz wygrać.

Decor Bełk – Odra Wodzisław 2:1

Bramki: Rasek (20.), Stryczek (87.k) - Lalko (73.)

Decor: Sekuła, Jakubowski (86. Pankowski), Orzeł, Reguła, Groborz, Dymowski, Stryczek, Maj, Święch (86. Grabiec), Wójcik, Rasek (76. Smyla). Trener Marek Piotrowicz.

Odra: Kacperski, (68. Pryka), Gać, Lalko, Krzyżok, Białas, Sadio, Zieliński, Zdunek (68. Dudziński), Szalamberidze, Tarka (56. Abuladze), Tabala. Trener Adam Burek.