Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Olsztynianie ZAKSIE niestraszni

10.10.2020 21:35 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo w szóstym rozegranym spotkaniu zanotowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w dzisiejszym meczu 6. kolejki rozgrywek Plus Ligi pokonali na własnym parkiecie Indykpol AZS Olsztyn.

Dwa pierwsze sety sobotniego pojedynku pomiędzy prowadzoną przez Nikolę Grbicia Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Indykpolem AZS Olsztyn miał podobny przebieg. Początkowo rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu jednak zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii w dalszej fazie gry na kilkupunktowe prowadzenie wychodzili gospodarze. Olsztynianie nie byli w stanie odpowiedzieć rozpędzonym zawodnikom ZAKSY, którzy triumfowali odpowiednio do 21 i 18.

W trzeciej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Od początku seta lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Mający problemy z przyjęciem zagrywki rywali, co skutkowało trudnościami z wyprowadzeniem ataku kędzierzynianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy pewnie zwyciężyli do 17.

W czwartej i zarazem ostatniej partii już w początkowej fazie gry przewagę wypracowała sobie ZAKSA. Podrażnieni porażką w poprzedniej partii kędzierzynianie konsekwentnie powiększali prowadzenie i pewnie pokonali rywali do 16 zwyciężając w całym spotkaniu 3:1.

Statuetka MVP trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Aleksandra Śliwki, który zdobył dla swojego zespołu 14 punktów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:18, 17:25, 25:16)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Rejno, Kluth, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Kaczmarek, Staszewski, Prokopczuk

AZS: Stępień, Schott, Concepcion, Schulz, Żaliński, Teryomenko oraz Gruszczyński (libero), Ciunajtis (libero), Poręba, Droszyński, Andringa, Kapica, Woch