Poniedziałek, 26 września 2022

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Olsztynianie ZAKSIE niestraszni

10.10.2020 21:35 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo w szóstym rozegranym spotkaniu zanotowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w dzisiejszym meczu 6. kolejki rozgrywek Plus Ligi pokonali na własnym parkiecie Indykpol AZS Olsztyn.

Olsztynianie ZAKSIE niestraszni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa pierwsze sety sobotniego pojedynku pomiędzy prowadzoną przez Nikolę Grbicia Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Indykpolem AZS Olsztyn miał podobny przebieg. Początkowo rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu jednak zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii w dalszej fazie gry na kilkupunktowe prowadzenie wychodzili gospodarze. Olsztynianie nie byli w stanie odpowiedzieć rozpędzonym zawodnikom ZAKSY, którzy triumfowali odpowiednio do 21 i 18.

W trzeciej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Od początku seta lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Mający problemy z przyjęciem zagrywki rywali, co skutkowało trudnościami z wyprowadzeniem ataku kędzierzynianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy pewnie zwyciężyli do 17.

W czwartej i zarazem ostatniej partii już w początkowej fazie gry przewagę wypracowała sobie ZAKSA. Podrażnieni porażką w poprzedniej partii kędzierzynianie konsekwentnie powiększali prowadzenie i pewnie pokonali rywali do 16 zwyciężając w całym spotkaniu 3:1.

Statuetka MVP trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Aleksandra Śliwki, który zdobył dla swojego zespołu 14 punktów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:18, 17:25, 25:16)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Rejno, Kluth, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Kaczmarek, Staszewski, Prokopczuk

AZS: Stępień, Schott, Concepcion, Schulz, Żaliński, Teryomenko oraz Gruszczyński (libero), Ciunajtis (libero), Poręba, Droszyński, Andringa, Kapica, Woch