Piłka ręczna. Wygrane szczypiornistek z Gliwic, Zabrza i Pietrowic Wielkich

19.10.2020 12:11 | 0 komentarzy | OlaN

W weekend 17-18 października kolejne spotkania ligowe rozegrały drużyny z naszego regiony. Swoje mecze wygrały SPR Gliwice, Start Pietrowice Wielkie i Nails Company Zabrze.

W niedzielę piąte spotkanie w tym sezonie rozegrać mieli piłkarze ręczni Górnika Zabrze. Mecz z Grupą Azoty SPR Tarnów został odwołany. Powodem nierozegrania spotkania jest zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2 wśród zawodników Górnika Zabrze oraz w sztabie zabrzańskiej drużyny.

W pierwszej lidze kobiet dobrze zaprezentowały się szczypiornistki SPR Gliwice. Gliwiczanki pokonały na wyjeździe Cracovię. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Wieczorka do przerwy wypracował sobie kilkubramkowe prowadzenie i do szatni zespoły schodziły przy stanie 13:9 na korzyść SPR. Po zmianie stron zespół z Gliwic kontrolował spotkanie i wygrał 25:18.

Druga drużyna reprezentująca nasz region w I lidze piłki ręcznej kobiet – MTS Żory, w tej kolejce pauzowała. Za tydzień szczypiornistki z Żor zagrają na własnym boisku z SPR Gliwice.

Wysokim zwycięstwem zakończyło się niedzielne spotkanie Nails Company Zabrze. Zabrzanki wygrały z KS Bystra 33:21, Do przerwy piłkarki ręczne Nails Company prowadziły różnicą zaledwie trzech bramek. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Natalia Gabryś z Zabrza, która zdobyła 8 bramek. Jedno trafienie mniej na swoim koncie miała Laura Pastuszak.

UKS Start Pietrowice Wielkie swój mecz rozegrał w Rzeszowie. Choć do przerwy gospodynie prowadziły 13:9, to zespół Startu cieszył się ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Drużyna prowadzona przez trenerów Annę Samol i Joachima Wieczorka w drugiej części meczu odrobiła straty i wygrała 28:25. Najwięcej bramek dla zespołu z Pietrowic Wielkich (9) zdobyła Laura Szczepanik.