19.10.2020 16:06 | 0 komentarzy | rafbl

Wczoraj po tygodniowej przerwie ligowe spotkanie rozegrali hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. W meczu na szczycie ligowej tabeli minimalnie lepsi okazali się od jastrzębian zawodnicy GKS-u Tychy.

Lider lepszy od JKH

Ostatnie ligowe spotkanie, w którym jastrzębianie mieli w piątek zmierzyć u siebie ze Stoczniowcem Gdańsk zostało przełożone na inny termin. Wczoraj po tygodniu przerwy zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie ponownie wyjechali na lód podejmując na Jastorze lidera ligowej tabeli - GKS Tychy.

Losy niedzielnego spotkania na szczycie ligowej tabeli rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji. Bramkę na wagę zwycięstwa dla tyszan zdobył w 12. minucie Christian Mroczkowski. Prowadzeni przez Roberta Kalabera jastrzębianie mimo, że wielokrotnie stwarzali zagrożenie pod bramką gości nie zdołali umieścić krążka w bramce rywali.

Jastrzębianie, którzy mają do rozegrania dwa zaległe spotkania z 21 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 3. miejsce. Prowadzi GKS Tychy, który zgromadził 32 "oczka".

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

• 0:1 Mroczkowski (Pociecha, Cichy) 11:12

JKH: Nechvatal - Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka

Strzały: 36-28 / Kary: 4 min - 8 min

Obydwa zespołu ponownie spotkają się już jutro. W Tychach zmierzą się one w starciu o Superpuchar Polski. Mecz rozpocznie się o godzinie o 18:30.