środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Górnik zrobił swoje

26.10.2020 20:18 | 0 komentarzy | dud

W ostatnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze wygrał z Wartą Poznań.

Górnik Zabrze wrócił na zwycięską ścieżkę i przełamał serię trzech kolejnych meczów bez wygranej. Zabrzanie po wygranej  z Wartą Poznań plasują się na drugim miejscu w tabeli i do lidera z Częstochowy tracą trzy punkty.

Wynik meczu rozstrzygnął się w 55 minucie, kiedy to Jesús Jiménez wykorzystał rzut karny. Zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych mieli goście z Zabrza. Swoje świetne sytuacje marnowali m.in Piotr Krawczyk i Alex Sobczyk. Warta Poznań mogła wyrównać w ostatniej akcji meczu, ale piłkę głową wybił Erik Janza.

Następna kolejka ligowa zostanie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Górnik podejmie u siebie Piast Gliwice. Mecz odbędzie się 8 listopada o godzinie 17:30.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)