Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

3. Żorski Bieg Biało-Czerwony inaczej niż zwykle

05.11.2020 09:15 | 0 komentarzy | ska

Nieco inaczej niż dotychczas, 11 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 3 Indywidualnym Biegu Biało-Czerwonym. Niestety w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce bieg odbędzie się w tym roku w nowej, zmienionej formule startów indywidualnych. 

3. Żorski Bieg Biało-Czerwony inaczej niż zwykle
W tym roku nie będzie wspólnych zdjęć, bo starty będą odbywać się indywidualnie. fot. MOSiR Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

3. Żorski Bieg Biało-Czerwony inaczej niż zwykle

- Nie spotkamy się jak co roku na Rynku miasta podczas wspólnego startu i nie pobiegniemy trasą wiodącą przez jego centrum. Dlatego modyfikujemy sposób realizacji naszego biegu do nieco innej formuły indywidualnych startów. Każdy z uczestników może sobie sam wyznaczyć trasę, która powinna biec po miejskich chodnikach, ścieżkach, deptakach. Dystans który pokonacie jest też nieokreślony i zależy od waszych możliwości i wieku. Ważnym elementem imprezy, wymaganym przez organizatora będzie pokonanie jednorazowo podczas biegu punkt pośredniego zlokalizowanego w Parku Cegielnia.  Tam w godzinach pomiędzy 11.00 a 14.00 powinien na chwilę pojawić się uczestnik biegu i odebrać pamiątkowy gadżet a weryfikacja jego udziału w imprezie odbędzie się poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia - informuje Marek Utrata, dyrektor MOSiR Żory.  

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości mile widziane będą wśród uczestników biegu akcenty i atrybuty biało czerwone. Każdy z uczestników, który pojawi się w punkcie kontrolnym będzie uprawniony do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. - Mamy nadzieję że w tej nowej formule stworzymy choć namiastkę naszego żorskiego biało-czerwonego biegu, którego trzecia edycja przypada w tym roku. Nie czekaj, zgłoś swój udział w imprezie już dziś, odbierz numer startowy i 11 listopada świętuj z nami Dzień Niepodległości - zachęcają organizatorzy.

Organizator ustala limit uczestników – 250 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie przypominamy, że impreza będzie przeprowadzona w oparciu o obowiązujące w dniu organizacji przepisy sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w przestrzeni publicznej w szczególności należy zwrócić uwagę na zasady dotyczące zakrywania nosa i ust. W zależności od rozwoju sytuacji w kraju organizatorzy będą informować o zmianach w stosownych komunikatach.