Runda jesienna zakończona zwycięstwem

09.11.2020 07:47 | 0 komentarzy | OlaN

W ostatniej kolejce rundy jesiennej drużyna SWD Wodzisław Śląski wygrała z UKS-em Staszkówka Jelna 3:2.

Przyjezdne na prowadzenie wyszyły w 17. minucie spotkania. Bramkarkę z Wodzisławia Śląskiego pokonała Aleksandra Cygan. Podopieczne Wojciecha Glenca wyrównały siedem minut później, a na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria Błatoń. W pierwszej części spotkania bramkarkę rywalek dwukrotnie pokonała Aneta Szymanowska i wodzisławianki na przerwę schodziły prowadząc 3:1. Po zmianie stron UKS Staszkówka Jelna szybko zdobył kontaktową bramkę. Kinga Seweryn piłkę z siatki wyciągała w 47. minucie gry. Mimo prób z obu stron więcej bramek w tym meczu nie padło i SWD Wodzisław Śląski wygrał piąty mecz w tym sezonie.

Jesień wodzisławianki zakończyły na 7 miejscu w tabeli pierwszoligowych rozgrywek. W jedenastu meczach zespół prowadzony przez Wojciecha Glenca zdobył 17 punktów, strzelając przy tym 21 goli.

SWD Wodzisław Śląski – UKS 37 Staszkówka Jelna 3:2 (3:1)

Bramki: Wiktoria Błatoń (24.), Aneta Szymanowska (40., 45.+5.-k.) – Aleksandra Cygan (17.), Paulina Piksa (47.)

SWD: Kinga Seweryn, Aleksandra Piwowarczyk, Patrycja Wołczyk, Daria Mandrela, Aneta Szymanowska, Aleksandra Kaim, Sonia Nierychło, Wiktoria Błatoń, Nicole Jendrzejczyk, Daria Kasperska, Roksana Gulec oraz Katja Skupień, Iwona Dannheising, Katarzyna Kelner, Kinga Przeciszewska, Katarzyna Psota
Trener: Wojciech Glenc.

UKS: Anna Bałuszyńska, Anita Romuzga, Aleksandra Cygan, Martyna Brdej, Wiktoria Dudka, Julia Fryczek, Joanna Kubisz, Dorota Nędza, Paulina Piksa, Paulina Sokulska, Paulina Tomasiak oraz Julia Leśniak, Kinga Łomako, Sandra Różycka
Trener: Wojciech Mróz.