środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Trwa świetna passa Jastrzębskiego Węgla

15.11.2020 22:17 | 0 komentarzy | rafbl

Piąte z rzędu, a ósme w sezonie zwycięstwo zanotowali dzisiejszego wieczora siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy bez straty seta pokonali na własnym parkiecie Cuprum Lubin. Dzięki wygranej "pomarańczowi" umocnili się na pozycji wicelidera ligowej tabeli.

Dwa pierwsze sety niedzielnego spotkania miały bardzo jednostronny przebieg. Prowadzeni przez trenera Luke`a Reynoldsa gospodarze w pełni kontrolowali przebieg gry i nie dali rywalom żadnych szans triumfując odpowiednio do 17 i 15. Zdecydowanie więcej emocji dostarczyła partia trzecia, o której losach rozstrzgnęła gra na przewagi. W tej więcej zimnej krwi zachowali "pomarańczowi", którzy wygrali do 26, a całe spotkanie 3:0 odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy Jastrzębskiego Węgla - Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębski: Tervaportti, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura R., Szalacha oraz Popiwczak (libero), Bucki, Kampa, Gierżot

Cuprum: Tavares, Penchev, Smoliński, Lorenc, Oliveira, Gunia oraz Makoś (libero), Szumura K. (libero), Maruszczyk, Jimenez, Jakubiszak