Piast odrobił zaległości

21.11.2020 09:48 | 0 komentarzy | dud

W środę 18 listopada Piast Gliwice rozegrał zaległe spotkanie 8. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy.

Zawodnicy Piasta udali się na mecz wyjazdowy z ekipą Red Dragons Pniewy.Pierwotnie mecz miał odbyć się 18 października, jednak został odwołany ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

Goście musieli sobie radzić w tym meczu bez pauzującego za kartki Rodrigo Dasaieva. Piast zdobył w tym meczu trzy punkty, jednak nie było to zwycięsto, które przyszło łatwo. Do przerwy ekipa z Gliwic prowadziła 1:0, a gola zdobył Gustavo  Steinwandter. Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Cel osiągnęli w 33 minucie, kiedy to Mateusz Kostecki zdobył bramkę. Jednak zawodnicy gości bardzo dobrze zareagowali na tego gola. Po minucie znów wyszli na prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętował w końcówce Sebastian Szadurski.

Piast zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce zagra z drużyną Futsal Leszno. Mecz odbędzie się 22 listopada o godzinie 18:00.

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice 1:3 (0:1)