Piłka ręczna. Wygrana Startu. Górnik, SPR i Nails Company bez punktów

24.11.2020 08:17 | 0 komentarzy | OlaN

UKS Start Pietrowice Wielkie wygrał z LZS-em Tor Dobrzeń Wielki. Górnik Zabrze, SPR Gliwice i Nails Company Zabrze zakończyli swoje mecze bez punktów na koncie.

Pierwszą bramkę w poniedziałkowym meczu Górnik zdobył dopiero w 5. minucie spotkanie. Goście do bramki zabrzan trafili niespełna minutę później. Mimo początkowego niewielkiego prowadzenia Górnika, to przyjezdni na przerwę schodzili prowadząc 10:9. Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Na dziewięć minut przed końcem meczu był remis 20:20. Wtedy to przyjezdni wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie i Górnik musiał gonić wynik. W ostatniej minucie zabrzanie byli blisko wyrównania, jednak zespół z Kalisza skutecznie zatrzymał akcję Górnika i to przyjezdni cieszyli się ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz 24:25 (9:10)

W sobotę 21 listopada piłkarki ręczne SPR Gliwice mierzyły się ze Zgodę Rudę Śląską. Początek spotkania należał do gliwiczanek. W pierwszej części meczu drużyna prowadzona przez trenera Michała Boczka wypracowała sobie 5-bramkowe prowadzenie. Po zmianie stron gliwiczanki walczyły o każdą bramkę. Przyjezdne z Rudy Śląskiej doprowadziły do remisu dopiero w 57. minucie spotkania. Drużyna Zgody wykorzystała błędy popełniane przez SPR i szybko zdobyła trzy bramki, które dały jej zwycięstwo.

SPR Gliwice – Zgoda Ruda Śląska 27:30 (19:14)

W niedzielę na boisko wybiegły drużyny UKS-u Start Pietrowice Wielkie i LZS-u TOR Dobrzeń Wielki. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, jednak to przyjezdne do szatni schodziły wygrywając 11:10. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Piłkarki ręczne obu drużyn walczyły o każdą bramkę. Szczypiornistki UKS-u Start Pietrowice Wielkie dopiero w ostatnich minutach gry zdobyły dwie bramki, które dały im czwartą ligową wygraną w tym sezonie.

UKS Start Pietrowice Wielkie – LZS Tor Dobrzeń Wielki 24:22 (10:11)

Początek niedzielnego spotkania należał do gospodyń. Po niespełna kwadransie gry zabrzanki przegrywały 5:9. Zespół Nails Company pomału zaczął odrabiać straty i w 30. minucie gry doprowadził do remisu 13:13. Po zmianie stron gra bardziej się wyrównała. Na dwie minuty przed końcem meczu ekipa z Zabrza przegrywała różnicą 3 bramek. Mimo szybkich dwóch trafień nie udało się doprowadzić do remisu i zabrzanki przegrały 26:27.

SPR Handball Rzeszów – Nails Company Zabrze 27:26 (13:13)