Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Siatkarskie podsumowanie #10: Kolejna porażka Akademiczek. Przełamanie KS Rudziniec

10.12.2020 18:15 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejna seria ligowych spotkań za nami. Sprawdziliśmy jak zespoły reprezentujące nasz region radziły sobie na parkietach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz I Ligi Śląskiej Kobiet i Mężczyzn. Zapraszamy do lektury.

Kolejne, piąte z rzędu, a siódme w sezonie spotkanie przegrały w sobotę siatkarki gliwickiego AZS-u. Prowadzone przez Wojciecha Czaplę Akademiczki, mimo że przegrywały w setach 0:2 zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym lepsze okazały się gospodynie. Gliwiczanki, które mają na swoim koncie 11 punktów spadły na 10. miejsce w tabeli I Ligi Kobiet.

7R Solna Wieliczka - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2 (25:20, 25:17, 23:25, 15:25, 15:12)

Solna: Gajer, Ciesielska, Kuriata, Sobiczewska, Gliniecka, Wieczorek oraz Rafałko (libero), Maksajda, Seweryn, Malczewska, Pustelnik

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Jakóbiak, Ciesielczyk, Cygan oraz Szmigielska (libero), Elko, Wilczek, Chomicz, Nudha

Tylko jedno spotkanie z udziałem naszych zespołów odbyło się tym razem w II Lidze. W wyjazdowym spotkaniu prowadzeni przez Dawida Hołdę rybniczanie pokonali na wyjeździe w trzech setach AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra SA odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w sezonie. Siatkarze Volleya z 10 punktami zajmują w ligowej tabeli 5. miejsce. Spotkanie drugiego z naszych drugoligowców - Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zostało rozegrane awansem w ubiegłą środę. "Pomarańczowi" w tabeli grupy 5 II Ligi zajmują 8. miejsce.

AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra SA - TS Volley Rybnik 0:3 (19:25, 23:25, 16:25)

AZS: Czyż, Wojciechowski, Budzik, Bielecki, Włodek, Setlak oraz Ochrymczuk (libero), Ralko (libero), Plichtowicz, Kolański, Ambroziak, Zając

Volley: Gruszczyński, Hoszman, Jurkowski, Bangrowski, Kukulski, Andrulewicz oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Chudziak, Granieczny, Kupczak, Kaczmarczyk

Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet radziły sobie w ostatni weekend nasze zespoły, które zanotowały dwa zwycięstwa i dwie porażki. W pierwszym z meczów UKS Jedynka Rybnik w pełnym zwrotów akcji spotkaniu zdołała mimo przegrywania 0:2 przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując ostatecznie po tie-breaku. W drugim z meczów MKS Zorza Wodzisław Śląski przegrała na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko-Biała w trzech setach. Także bez wygranego seta swoje ligowe spotkanie zakończyły grające na własnym parkiecie zawodniczki GS UKS Krzanowice, które tylko w drugim secie były w stanie powalczyć z wyżej notowanym UKS-em Centrum przy POSiR Pszczyna. Ostatecznie spotkanie w trzech setach wygrały przyjezdne. W bardzo dobrych nastrojach z Cieszyna wróciły prowadzone przez Jarosława Bodysa jastrzębianki. Zawodniczki JKS-u SMS Jastrzębie w pełni kontrolowały przebieg meczu i pokonały rywalki 3:0. W tabeli grupy 1 I Ligi Śląskiej UKS Jedynka Rybnik w dalszym ciągu jest 3. W grupie 2 niezmiennie z kompletem punktów na prowadzeniu znajduje się MUKS Sari Żory, który w ostatniej kolejce pauzował. JKS SMS Jastrzębie awansował na 4. miejsce. GKS UKS Krzanowice zajmuje 6. miejsce. MKS Zorza Wodzisław Śląski jest 7.

UKS Jedynka Rybnik - MKS Dwójka Zawiercie 3:2 (21:25, 18:25, 25:15, 25:19, 15:7)

BKS Stal Bielsko-Biała - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:18, 25:16, 25:16)

Stal: Kostera, Wagner, Soboń, Wójtowicz, Kowalik, Stanowska oraz Maciaszek (libero), Jabłońska (libero), Kostka, Susałko

Zorza: Mika, Grabowska, Melska, Brawańska, Kąsik, Łotecka oraz Solol (libero), Zielonka

GS UKS Krzanowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:3 (11:25, 24:25, 19:25)

GS: Koczwara, Duda, Gajda, Kretek, Deeg, Sycz oraz Kosel (libero), Witeczek, Gołombek, Wilusz

Centrum: Kocoń, Radoń, Lipowczan, Pala, Pyrek, Chowaniec N. oraz Szczypka (libero), Zawada (libero), Pluta, Szmukier, Chowaniec D., Chowaniec J.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - JKS SMS Jastrzębie 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)

Victoria: Kluska, Wróbel, Husarek, Wróblewska, Wrona oraz Gibiec (libero), Sokalska, Adamczyk

JKS: Rzepa, Bury, Żagan, Pławecka, Zielińska, Kuczera oraz Borowiecka (libero), Ostrowska (libero), Polak, Ząbek, Rzok

Dwa zwycięstwa i porażka to bilans naszych zespołów w rozgrywkach I Ligi Śląskiej. W pierwszym ze spotkań po dwóch z rzędu porażkach na zwycięską ścieżkę wrócili prowadzeni przez trenera Marcina Grzegoszczyka siatkarze KS Rudziniec, którzy pokonali u siebie po emocjonującym meczu KS Płomień Przystajń 3:2. Również pięć setów rozegrali w weekend siatkarze KS AZS Rafako Racibórz, którzy na wyjeździe zmierzyli się z zamykającą ligową tabelę LKS Olimpia Włodowice. Podopieczni Bartosza Frątczaka, którzy mieli na koncie trzy zwycięstwa z rzędu mimo prowadzenia w meczu 2:1 dość niespodziewanie musieli uznać wyższość rywali. Piąte zwycięstwo w rozgrywkach zapisali na swoim koncie zawodnicy SK Górnik Radlin, którzy rozegrali we wtorek zaległe spotkanie z UKS-em Trójka Mikołów. Prowadzeni przez Witolda Słaninę radlinianie pokonali rywali 3:1. Weekendowe spotkanie Górnika z Hemarpolem Norwid Częstochowa zostało przełożone. W ligowej tabeli na 2. miejscu plasuje się KS Rudziniec. SK Górnik Radlin zajmuje 5. miejsce, natomiast KS AZS Rafako Racibórz jest 8.

KS Rudziniec - KS Płomień Przystajń 3:2 (16:25, 25:19, 14:25, 25:21, 15:11)

KS: Chudyba, Wójcik, Kocór, Stefaniszyn, Lach, Kupiec oraz Lukaj (libero), Zemka (libero), Rachwał, Piwowarczyk, Szewczyk, Stawiarski

Płomień: Brzozowski, Żak, Sówka, Brzęczek, Jakubczak, Głąb oarz Kocot (libero), Łyko, Noga, Parkitny, Wilk

LKS Olimpia Włodowice - KS AZS Rafako Racibórz 3:2 (23:25, 26:24, 23:25, 25:22, 15:11)

Olimpia: Majka, Głowacki, Kozioł, Laber, Myszkowski, Domagała oraz Urbański (libero), Buczek, Nowak, Ibek

Rafako: Błaszczok, Radomski, Gołuchowski, Gonsior, Marchwiak, Kasprzycki oraz Kostka (libero), Thym, Lorenc, Besz, Herich

SK Górnik Radlin - UKS Trójka Mikołów 3:1 (25:18, 16:25, 26:24, 25:18)

Górnik: Konieczny K., Boduch, Dzido, Gardyan, Grzywacz, Sprawka oraz Płaczek (libero), Ferdyan, Szafranek, Konieczny D., Bartosik, Nowakowski

Trójka: Wikło, Rybak, Czernik, Michalak, Niedźwiedzki, Naskręt oraz Nieboj (libero), Mach, Lach, Zębalski