SWD Wodzisław Śląski awansował do finałów Mistrzostw Polski U-16 w futsalu [ZDJĘCIA]

20.12.2020 09:54 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarki z Wodzisławia Śląskiego zremisowały 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała i wygrały 11:0 z Wisłą Skoczów, a to pozwoliło w sobotnich zmaganiach w jastrzębskiej hali na awans do finałów Mistrzostw Polski w futsalu U-16.

Tegoroczne eliminacje MMP U-16, organizował SWD Wodzisław Śl. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

SWD Wodzisław Śl. w ubiegłych MMP U-16 zajęło 2. miejsce w Polsce, a zawodniczki, które obecnie reprezentują SWD, zajęły 3. miejsce w Polsce w kategorii U-14.

Z uwagi na to, że do turnieju eliminacyjnego nie przystąpiła drużyna z Istebnej, do finałów MMP U-16, które będą się odbywać w dniach 19-21 lutego 2021 r. w Wierzbnie organizowanych przez Klub Wierzbowianka, mógł awansować tylko mistrz.

W pierwszym meczu, pomiędzy SWD Wodzisław Śląski, a Rekordem Bielsko-Biała padł remis 1:1. Bielszczanki zaprezentowały się znakomicie i tylko dzięki dużej woli walki oraz determinacji, SWD zdołało zremisować. Remis był korzystny dla dalszych losów SWD.

W kolejnych meczach, Rekord pokonał Wisłę Skoczów 5:0, zaś SWD wygrało z Wisłą 11:0 i to wodzisławianki mogły się cieszyć z awansu.

SWD Wodzisław Śląski – Rekord Bielsko Biała 1:1