Koszykarze z Rybnika stoczyli wyrównany bój w Częstochowie

03.01.2021 11:32 | 0 komentarzy | kozz

Trudno uwierzyć, że po tak rewelacyjnym początku meczu ekipa z Rybnika zeszła z pakietu pokonana. W sobotni wieczór w Częstochowie drużyna MKKS-u Rybnik w ramach 14. kolejki II ligi męskiej koszykówki przegrała z tamtejszym AZS-em 96:99.

Pierwsza kwarta meczu była rewelacyjna w wykonaniu rybnickiej drużyny. MKKS radził sobie bardzo dobrze z wyżej notowanym rywalem z Częstochowy i po pierwszej kwarcie prowadził aż 14 punktami (31:17). W drugiej kwarcie rybniccy koszykarze również bardzo dobrze zaprezentowali się pod koszem i rzucili 28 punktów, jednak gospodarze zdobyli jeszcze więcej oczek, bo 33, a więc schodząc na przerwę zespół z Rybnika prowadził już tylko 9 punktami. Przewaga mimo wszystko wciąż solidna. Po przerwie jednak gra już się tak nie kleiła rybnickiej ekipie. W trzeciej kwarcie koszykarze MKKS-u rzucili zaledwie 13 oczek, co przy 24 punktach AZS-u dało gospodarzom dwupunktowe prowadzenie. Kluczowa okazała się czwarta kwarta w której obie drużyny zaciekle walczyły o końcową wygraną nie tylko w ostatniej kwarcie, ale przede wszystkim w całym meczu. Ekipa z Częstochowy ostatecznie wygrała tę odsłonę 25:24 i w całym meczu to gospodarze byli lepsi wygrywając 99:96. AZS zajmuje w tabeli II ligi ósmą lokatę, a rybniczanie są na miejscu dwunastym.

AZS Częstochowa - MKKS Rybnik 99:96 (17:31, 33:28, 24:13, 25:24)