środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odwrócili losy meczu

05.01.2021 20:14 | 0 komentarzy | kozz

W meczu 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi jastrzębianie wygrali w Nowym Targu z Podhalem 3:2 i nadal są liderem tabeli.

Po pierwszych dwóch tercjach bez bramek hokeiści obu ekip rozpoczęli wymianę ciosów. Prowadzenie gospodarzom w 41. minucie dał Kacper Guzik. W 46. minucie wyrównał Jan Sołtys. W 49. minucie znów Podhale prowadziło w meczu po bramce Alexandra Petterssona. Na sześć minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Radosław Nalewajka. Decydujący cios zdali jastrzębianie. W 58. minucie bramkę na 3:2 zdobył Roman Rac zapewniając w tym meczu ekipie z Jastrzębia-Zdroju komplet punktów. Korzystając z porażki GKS Tychy z KH Energa Toruń (3:6), hokeiści JKH GKS powiększyli przewagę w tabeli do pięciu punktów.

Tauron Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Ł. Nalewajka, Paś, Sołtys - Kostek, Matusik, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 32 - 29 / Kary: 36 min - 8 min

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Dawid Mazur (główni) oraz Dawid Pabisiak, Paweł Bajon (liniowi)