Koszykarki z Rybnika od zwycięstwa rozpoczęły walkę w finale A

24.01.2021 10:04 | 0 komentarzy | kozz

RMKS Xbest Rybnik ma za sobą 1. kolejkę rundy finałowej w II lidze kobiet

W swoim pierwszym meczu Finału A koszykarki RMKS Xbest Rybnik zmierzyły się na wyjeździe z SKF Jura Basket Zabierzów.

Już w pierwszej kwarcie rybniczanki pokazały swoją wyższość na rywalkami i pewnie wygrały 21:9. W kolejnych kwartach jednak nie było już tak łatwo. Koszykarki RMKS wygrały w drugiej kwarcie 15:11, a w trzeciej 18:13. Przewaga wynosiła już 21 punktów. Rywalki w ostatniej kwarcie zagrały lepiej wygrywając 15:8, ale w całym meczu to RMKS Xbest Rybnik zasłużenie wygrał 62:48.

Najwięcej punktów dla zespołu z Rybnika zdobyła Agnieszka Cwill (21). Do kosza trafiały również Karolina Danielewicz (9), Joanna Sobota (8), Beata Jurczyńska (7), Natalia Rusińska (6), Ewelina Najduch (5), Marlena Jurzica (4) i Aleksandra Lewoń-Sczansny (2).

SKF Jura Basket Zabierzów - RMKS Xbest Rybnik 48:62 (9:21, 11:15, 13:18, 15:8)