Do zwycięstwa zabrakło trójki. MKKS Rybnik z kolejną przegraną

24.01.2021 10:39 | 0 komentarzy | kozz

W 17. kolejce II ligi mężczyzn koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy do tej pory odnieśli tylko jedno zwycięstwo zmierzyli się u siebie z AZS-em PWSTE Jarosław.

Choć końcowy wynik wskazuje na to, że mecz był wyrównany, to było wręcz odwrotnie. Obie drużyny prezentowały zwyżkę i obniżenie formy w trakcie meczu. Dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 18:15. Ekipa z Rybnika zdecydowanie gorzej zaprezentowała się w drugiej kwarcie w której to goście wygrali aż 26:12. Schodząc na przerwę przewaga przyjezdnych wynosiła zatem już 11 punktów. Można było przypuszczać, że trudno będzie zniwelować tę przewagę, ale prawie się ta sztuka udała. W trzeciej kwarcie MKKS znów był lepszy wygrywając 20:19. Strata przed ostatnią odsłoną wynosiła zatem 10 punktów. W czwartym secie rybniczanie rozpoczęli pogoń za rywalem i byli blisko, gdyby tylko trafili jedną trójkę więcej. Kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 17:9, ale w całym meczu to koszykarze z Jarosławia wygrali 69:67.

Dla rybniczan to 16 porażka w 17 meczu. MKKS zajmuje przedostatnie miejsce wyprzedzając tylko zespół z Gliwic, który ma komplet porażek. AZS PWSTE zajmuje szóste miejsce.

Dla MKKS punktowali: Adam Anduła (17), Maciej Stachowicz (13), Rafał Koczy (9), Szymon Kukuczka (8), Tomasz Tomanek (6), Adam Białdyga (6), Piotr Kawczyński (5), Jan Czorny (3).

MKKS Rybnik - AZS PWSTE Jarosław 67:69 (18:15, 12:26, 20:19, 17:9)