JKH GKS Jastrzębie do zera ograł Unię Oświęcim

25.01.2021 09:47 | 0 komentarzy | kozz

W świetnym stylu w 31. kolejce spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści z Jastrzębia pokonali Unię Oświęcim 4:0. JKH GKS nadal jest liderem tabeli.

Prowadzenie gospodarzom już w 2. minucie zapewnił Zack Phillips, który strzałem z bliska nie dał szans Clake'owi Saundersowi. W 22. minucie Maris Jass świetnie wykorzystał błąd rywala w defensywie, przejął krążek i wyłożył go Janowi Sołtysowi, który znakomitym strzałem zmusił Saundersa do kapitulacji. Na 3:0 w 39. minucie podwyższył Kamil Wałęga, który wykorzystał celne podanie Sołtysa zza bramki. W 43. minucie Maris Jass zdołał pokonać Saundersa strzałem zza bramki, posiłkując się nieco przypadkowym rykoszetem. Kolejny mecz już we wtorek. Na Jastor przyjedzie Podhale Nowy Targ.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

• 1:0 Phillips (Jass, Kasperlik) 1:14
  • 2:0 Sołtys (Jass) 21:59
  • 3:0 Wałęga (Sołtys) 38:08
  • 4:0 Jass (Jarosz) 42:43

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Paś, Urbanowicz, Hovorka - Sevcenko, Kostek, Kasperlik, Rac, Phillips - Jass, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Wróbel - Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Strzały: 29 - 23 / Kary: 8 min - 6 min / Widzów: bez udziału publiczności.

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Przemysław Gabryszak (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).