Sukces lekkoatletów UKS „Czwórki” Żory

04.02.2021 16:07 | 0 komentarzy | AgaKa

31 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy UKS „Czwórka” Żory zaprezentowali się świetnie i zdobyli aż sześć medali.

Medalistki biegu na 60 metrów juniorek, od lewej: Zofia Tkocz, Zuzanna Wyppich, Weronika Leszek

Rozgrywane w nietypowym miejscu - w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale - Mistrzostwa Śląska okazały się bardzo udane dla żorskich zawodników. Damian Kania aż dwukrotnie stawał na podium. Najpierw wywalczył tytuł Mistrza Śląska juniorów młodszych w biegu na 300 m, z nowym rekordem życiowym 36,08 s. Następnie zdobył brązowy krążek w biegu na 200 m.

Sprinterka Zuzanna Wyppich po raz kolejny udowodniła, że jest najszybszą juniorką na Śląsku, zdobywając złoty medal na dystansie 60 m z czasem 7,84 sek. Natomiast Magda Czajkowska zwyciężyła w pięknym stylu w biegu juniorek na 400 m, ustanawiając tym samym rekord życiowy (59,54 sek.). Na tym samym dystansie srebrny medal wywalczył Michał Wróbel. W biegu na 60 m seniorek Martyna Ziebura zdobyła brąz z czasem 7,85 sek., tym samym poprawiając medalowy dorobek UKS „Czwórki” Żory.

Dobre wyniki uzyskali również sprinterzy: Szymon Drabik i Cyprian Brilla w biegach na 60 m i 200 m oraz Marta Gawełek w biegu na 200 m, a także Patrycja Stępka i Agata Kotulska na dystansie 400 m. Warto wspomnieć również o dwóch medalach Pawła Dzidy – wychowanka „Czwórki” Żory i podopiecznego trenerki Iwony Krupy. Żorzanin zdobył brąz w biegu na dystansie 200 m z nowym rekordem życiowym 21,88 s.