Ewa Swoboda i Paweł Dzida ze złotymi medalami

24.02.2021 11:04 | 0 komentarzy | AgaKa

Podczas rozgrywanych w Toruniu 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski na najwyższym stopniu podium stanęła dwójka podopiecznych trenerki Iwony Krupy - Ewa Swoboda oraz Paweł Dzida.

Na zdjęciu Ewa Swoboda

Ozdobą pierwszego dnia zmagań w ramach 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Arenie Toruń były sprinty na dystansie 60 metrów. Żorzanka Ewa Swoboda po raz piąty wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w sprincie na 60 metrów. Podopieczna trenerki Iwony Krupy uzyskała w Toruniu znakomity wynik 7,10 sek., który był w tym momencie drugim w tym roku wynikiem w Europie i trzecim na świecie. Drugie miejsce zajęła Klaudia Adamek z czasem 7.34 sek., a trzecia linię mety minęła broniąca tytułu Marika Popowicz-Drapała z czasem 7.36 sek. (Rok temu Ewa Swoboda nie startowała w Halowych Mistrzostwach Polski).

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn startował również Paweł Dzida, jednak wynik 7,02 sek. dał mu dopiero 18 miejsce. Niepowodzenie w starcie indywidualnym żorzanin odbił sobie jednak w sztafecie 4x200 metrów mężczyzn. Wraz z kolegami z klubu AZS AWF Katowice: Przemysławem Kozłowskim, Jackiem Majewskim i Bartoszem Taradajem wywalczyli tytuł Mistrzów Polski z czasem 1:26.51, zaledwie o 0,40 sek. gorszym od klubowego rekordu Polski. Drugie miejsce zajęli zawodnicy OŚ AZS Poznań a trzecie KS Podlasie Białystok.