Unia Turza ograła Ruch

01.03.2021 09:24 | 1 komentarz | kozz

Unia Turza pokonała w meczu sparingowym rozegranym w Radzionkowie miejscowy Ruch 2:1.

Zwycięstwo było możliwe dzięki bramkom zdobytym przez Kamila Kuczoka i Szymona Kalisza. Już w 5. minucie turzanie objęli prowadzenie. Szybka akcja lewym skrzydłem, Dariusz Pawlusiński dośrodkował w pole karne do Michała Rycki, jego strzał obronił instynktownie nogami testowany przez radzionkowian bramkarz, ale piłka trafiła pod nogi Kamila Kuczoka, który uderzeniem spoza pola karnego, po rykoszecie od próbującego blokować ten strzał obrońcy, trafił tuż przy prawym słupku. W 19. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zawodnicy Unii nie potrafili oddalić niebezpieczeństwa spod swojej bramki, Kuczok zbyt krótko wyekspediował piłkę, ta spadła pod nogi Mateusza Pietrygi, a ten z 17 metrów przy pomocy słupka trafił do siatki. W 36. minucie szybko wykonany wrzut z autu przez Michała Mazura zaskoczył piłkarzy Ruchu, Rycka zgrał piłkę do Sławomira Musiolika, a ten po nodze obrońcy trafił w poprzeczkę. Po nim ponownie futbolówkę zgrywał tym razem klatką piersiową Rycka, do piłki dopadł Kalisz i prawą nogą z 12 metrów trafił po „długim” rogu. W drugiej połowie gra się wyrównała, obie drużyny miały spore problemy z tworzeniem sytuacji podbramkowych i dopiero w końcówce były kolejne szanse na gole, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem turzan 2:1. Za tydzień turzanie rozegrają ostatni sparing przed startem rundy rewanżowej, w sobotę 6 marca zmierzą się z Szombierkami Bytom.

Ruch Radzionków - Unia Turza 1:2 (1:2)

Pietryga 19. - Kuczok 5., Kalisz 37.

Skład Unii: Marcin Musioł (46. Przemysław Cieśla) – Piotr Glenc, Aleksander Barteczko (46. Paweł Mitko), Piotr Szymiczek (72. Kacper Skrenik), Michał Mazur – Dawid Pawlusiński, Kamil Kuczok (65. Kamil Tront), Kamil Tront (46. Mateusz Wuwer), Dariusz Pawlusiński (11. Sławomir Musiolik, 68. zawodnik testowany), Szymon Kalisz – Michał Rycka (46. Maciej Gaszka). Trener: Marek Hanzel