środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Młodzi sportowcy z SP 15 trenowali z wicemistrzynią Europy

16.03.2021 14:14 | 0 komentarzy | ż

Justyna Święty-Ersetic spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Młodzi sportowcy z SP 15 trenowali z wicemistrzynią Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halowa Wicemistrzyni Europy w biegu na 400 metrów, Justyna Święty-Ersetic odwiedziła w poniedziałek 15 marca Szkołę Podstawową nr 15 w Raciborzu. Uczestniczyła w spotkaniu z uczniami klasy 4D o profilu lekkoatletycznym gdzie odpowiedziała na zadawane przez nich pytania. W spotkaniu uczestniczyli również Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz jego zastępca Dawid Wacławczyk.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia bardzo chętnie zadawali pytania lekkoatletce między innymi o jej sportową przeszłość, najważniejsze dla niej zwycięstwo, czy pierwsze starty w karierze. Na koniec poprowadziła trening na sali gimnastycznej dla swoich młodych fanów.

Podczas spotkania pochodząca z Raciborza sportsmenka otrzymała z rąk prezydenta miasta nagrodę za swoje osiągnięcia w postaci 5000 złotych.

Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas halowych mistrzostw Europy Toruń 2021. Jest także aktualną rekordzistką Polski w biegu na 400 metrów kobiet. Rekord ten wynosi 51,34 s. i został ustanowiony na wspomnianej wcześniej imprezie.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka