środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę o finał [ZAPOWIEDŹ]

03.04.2021 10:04 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 3 kwietnia Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa o finał mistrzostw Polski. 

Jastrzębski Węgiel rozpocznie walkę o finał [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Początek pierwszego meczu o 17:30.

Po wyeliminowaniu w ćwierćfinale mistrzostw Polski ekipy Aluronu CMC Warty Zawiercie teraz Jastrzębski Węgiel trafił na Vervę Warszawa ORLEN Paliwa. Stołeczny zespół przedarł się do półfinału po pokonaniu w trzech meczach Trefla Gdańsk. Co ciekawe, warszawianie przystępowali do rundy play off z szóstego miejsca, natomiast gdańszczanie zakończyli fazę zasadniczą na trzeciej lokacie.

- Zapowiada się zacięta rywalizacja. Nasi rywale to bardzo dobry zespół, więc czeka nas ciężki bój. Ale wierzę w naszą drużynę, w kolegów. Wspólnie wykonujemy dobrą pracę, więc myślę, że wszystko dobrze się dla nas skończy – mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla Mohamed Al Hachdadi.

W dwumeczu z Aluronem CMC Wartą Zawierciu Marokańczyk zdobył 44 punkty, będąc liderem w ofensywie. Ostatnio znajduje się w wybornej formie. - Czuję się wspaniale. Jestem gotów na to wyzwanie. Najlepsze przed nami! – mówi z entuzjazmem Al Hachdadi.

- Od początku sezonu przygotowywałem się na ten moment. Play off traktuję jako najważniejszą cześć rozgrywek. W ostatnich latach miałem tak, że świetnie zaczynałem sezony, a w ich trakcie moja forma nieco przyhamowywała. W tym roku trochę to się zmieniło i dostrzegam u siebie poprawę z każdym kolejnym meczem. A to jest właściwy moment sezonu, by być w optymalnej dyspozycji – dodaje.

Zawodnik ten jest dobrej myśli w kontekście zbliżającej się walki o finał mistrzostw Polski. - Mam dobre przeczucie przed tym półfinałem. W fazie zasadniczej my pokonaliśmy ich na wyjeździe, oni zaś wygrali z nami u nas. Więc poziom drużyn jest wyrównany. Ale tak jak mówię: mam pozytywne przeczucia co do tej rywalizacji, że to my będziemy w finale – podkreśla Al Hachdadi.

Początek meczu o godzinie 17:30. Bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport.

Drugie spotkanie – w najbliższą środę w stolicy o godzinie 17:30. Ewentualny trzeci mecz, w Jastrzębiu-Zdroju 11 kwietnia także o 17:30.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl