Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Prezydent Polowy dał Unii Racibórz cztery razy więcej pieniędzy niż sugerowali urzędnicy

15.04.2021 15:45 | 14 komentarzy | ma.w

Nie milkną echa tegorocznego podziału sportowych dotacji w Raciborzu. Upubliczniono ocenę merytoryczną komisji konkursowej, która rozpatrywała wnioski klubów, organizacji i stowarzyszeń. Wynika z niej, że zdaniem pracowników wydziału promocji Unia Racibórz powinna otrzymać 103 333 zł, prezydent Polowy zadecydował, że klub dostanie niemal pełną wnioskowaną pulę - 400 tys. zł. Jak uzasadnia swoją decyzję?

Prezydent Polowy dał Unii Racibórz cztery razy więcej pieniędzy niż sugerowali urzędnicy
Dariusz Polowy prezydent Raciborza w trakcie jednej z charytatywnych imprez sportowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miało nie być więcej

Według byłego prezydenta Dariusz Polowy robi swoje i szuka pieniędzy dla Unii Racibórz. - Przypomnę, że prezydent deklarował radzie, że nakłady na Unię nie będą wyższe niż dotąd, a już widać, że są to większe pieniądze. Pamiętam, że przy decydowaniu o utworzeniu spółki miejskiej rozmawialiśmy o poziomie finansowania w kwocie ok. 300 tys. zł. Na pewno takie sumy podawali wtedy zorientowani radni, a pan prezydent mówił, że więcej na Unię nie wydamy - stwierdził Mirosław Lenk. Radny "Razem dla Raciborza" podkreśla swoje zaskoczenie decyzją D. Polowego w kontekście problemów finansowych Unii, o których mówi się od kilku miesięcy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że po pierwszym kwartale strata spółki sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy 400 tys. zł trafi do Unii w szybkim trybie? Z tego co dowiedzieliśmy się w magistracie, to trwają formalności związane z przekazaniem środków. Spółka otrzyma je na podstawie zawartej z Miastem umowy, nad którą trwają jeszcze prace. Jak przypomina sobie M. Lenk bywały w przeszłości samorządu sytuacje, że magistrat spieszył się z przelewem dotacji, bo oczekiwanie na pieniądze bywa dla klubów trudne. Ponoszą koszty od początku roku, a dotacja spływa najwcześniej wiosną.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza