Siatkarze SK Górnika Radlin zdobyli medale Mistrzostw Śląska

31.05.2021 19:12 | 0 komentarzy | dud

Zawodnicy SK Górnika Radlin (minisiatkówka) wrócili w niedzielę 30 maja z dwoma medalami finału Mistrzostw Śląska.

Zawdonicy "dwójki" zajęli 2. miejsce i uzyskali kwalifikację do finału Mistrzostw Polski. Do złotego medalu zabrakło jednego punktu w tie-breaku. Ostatecznie drużyna przegrała na przewagi z zespołem BBTS Bielsko - Biała 13:11.

Skład zespołu:
  • Franciszek Dzido
  • Kajetan Patas
  • Aleksander Synowiec
Trener: Kamil Wierzgoń

Zawodnicy "trójki" zajęli 3. miejsce.

Turniej układał się pomyślnie ponieważ zespół wygrał w grupie wszystkie mecze, w tym także mecz z późniejszym mistrzem Śląska w tej kategorii. Jednak półfinale przegrał z drużyną Jaworzna i ostatecznie uplasował się na 3. miejscu.

• Kacper Czarnota
  • Miłosz Steliga
  • Bartosz Dark
  • Fryderyk Weber
  • Wojciech Wiśniewski
Trener: Witold Słanina

"Czwórka" SK Górnika Radlin zajęła wysokie 6. miejsce w finale Mistrzostw Śląska.

• Mateusz Grzybek
  • Patryk Piekarczyk
  • Kamil Pingielski
  • Oliwier Bluszcz
  • Kuba Ogrocki
  • Kamil Olejniczak
Trener: Witold Słanina (podziękowania za pomoc dla Radosława Ogrockiego)

Siatkówka plażowa

Młodzicy w sobotę 29 maja rozegrali turniej półfinałowy Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej.

Zawody odbyły się na obiektach Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radlinie. Spośród pięciu par do finału, który odbędzie się 5-6 czerwca także w Radlinie, awans uzyskały trzy.

Miejsca radlińskich par : 1. Kabut J./Skupień, 3. Kolończyk/Kowalczyk, 4. Kabut K./Wojciaczyk, 9. Adamus/Bobrzyk, 9. Potrząsaj/Molenda.

źródło: SK Górnik Radlin