Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Katja Skupień zagra w Górniku Łęczna

19.06.2021 06:26 | 0 komentarzy | dud

Katja Skupień, od nowego sezonu będzie bronić barw Górnika Łęczna. Reprezentantka Polski do lat 19 związała się z klubem dwuletnim kontraktem.

Katja Skupień zagra w Górniku Łęczna
Fot. gksgornik.leczna.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oficjalna strona internetowa Górnika Łęczna poinformowała o transferze zawodniczki SWD Wodzisław Śląski. 

To dla mnie duża zmiana, ale i wyzwanie, szansa na rozwój. Jestem podekscytowana możliwością gry u boku najlepszych piłkarek – mówi o transferze do Górnika 17-letnia zawodniczka, która może grać zarówno na prawej stronie obrony, jak i pomocy. – Przede mną pierwszy sezon w Ekstralidze i mam nadzieję, że ciężką pracą na treningach wywalczę sobie miejsce w składzie. Zamierzam dawać z siebie wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów. Marzy mi się zdobycie medalu mistrzostw Polski – podkreśla Skupień, która do Łęcznej przenosi się z SWD Wodzisław Śląski.

Katja to inwestycja w przyszłość, ale i zawodniczka do gry w pierwszej jedenastce. Jest bardzo zdolna, o czym świadczy fakt, że grała na wszystkich szczeblach młodzieżowych reprezentacji Polski. Ma świetne warunki fizyczne i mocno liczymy, że już w rundzie jesiennej nowego sezonu stanie się wiodącą piłkarką – zaznacza trener, Robert Makarewicz.

Katja Skupień od samego początku była związana z SWD Wodzisław Śląski. Zaczynała swój rozwój piłkarski w Młodzieżowej Lidze Juniorek Młodszych, poprzez Centralną Ligę Juniorek U-17, aż po grę na zapleczu ekstraligi. Jest dwukrotną wicemistrzynią Polski futsalu w kategorii wiekowej U-18 i U-16.

Wysoka forma w I-ligowym SWD Wodzisław Śląski owocowała regularnym powoływaniem do młodzieżowych Reprezentacji Polski. Katja w SWD Wodzisław Śląski pełniła rolę kapitana drużyny Centralnej Ligi Juniorek U-17, zaś w ostatnim meczu I Ligi, przejęła rolę kapitana pod nieobecność Darii Kasperskiej.

źródło: gksgornik.leczna.pl oraz FB SWD Wodzisław Śląski

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl