Katarzyna Gorzkowska z Pszowa wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w boksie

29.06.2021 09:57 | 0 komentarzy | AgaKa

Zawodniczka Klubu Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski, Katarzyna Gorzkowska, na co dzień mieszkanka Pszowa, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w Boksie Juniorek w kat. +81 kg.

Kasia na trzecim miejscu podium

Kasia w ćwierćfinale wygrała przed czasem z bardziej doświadczoną od siebie zawodniczką Klubu Sportowego Ziętek Team z Kalisza - Gabrielą Werner. W półfinale Kasia spotkała się z ubiegłoroczną wicemistrzynią Polski i po zaciętym 3 rundowym pojedynku musiała uznać wyższość zawodniczki Klubu Sportowego Olimpijczyk Ozorków. (Eweliny Malanowskiej).

To historyczny moment w działalności wodzisławskiego klubu, ponieważ jest to pierwszy medal rangi mistrzostw Polski zdobyty przez członka Klubu Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski.

Wola walki, upartość i systematyczność to cechy, które pokazała Kasia podczas tegorocznych MPJ w Bolszewie, które odbyły się w dniach 17-20 czerwca 2021 roku. Śląskie zawodniczki zdobyły 3 miejsce w klasyfikacji okręgowych związków.