Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Sabina Bartecka triumfuje w Garmin Iron Trianthlon

09.07.2021 12:19 | 0 komentarzy | AgaKa

Zawody Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach były prawdziwym popisem Sabiny Barteckiej. Żorzanka jako pierwsza kobieta minęła linię mety na dystansie ½ Iron Man, ustanawiając przy tym nowy, imponujący rekord życiowy.

Sabina Bartecka triumfuje w Garmin Iron Trianthlon
Na zdjeciu Sabina Bartecka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prestiżowa seria zawodów traithlonowych Garmin Iron Trianthlon na początku lipca zawitała do Skierniewic. Dla Sabiny Barteckiej była to szansa na sportowy rewanż po słabszym niż zakładała występie podczas Challenge Gdańsk. Planem na te zawody był wynik poniżej 5 godzin.

Żorzanka świetnie zaczęła swój start i po 1,9 km pływania wyszła z wody jako 2. zawodniczka. Na prowadzenie w klasyfikacji kobiet wyszła podczas drugiej z 4 pętli rowerowych i nie oddała go już do końca, pokonując przy tym na rowerze 90 km i przebiegając dystans półmaratonu, czyli 21,1 km. Cały czas zwiększała dystans nad rywalkami, ostatecznie wbiegając na metę z czasem 4:50:27 godz., co oznacza poprawienie jej rekordu życiowego o niewiarygodne 35 minut.

- Kiedy zobaczyłam szarfę na mecie i wiedziałam już, że jestem pierwsza, nogi ugięły się pode mną, a łzy płynęły jedna za drugą... klęczałam i ryczałam jak dziecko – opisuje swoją reakcje na facebookowym profilu Sabina Bartecka.

Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w triathlonie Sabina Bartecka zaprasza na trening pływania open water, połączony z testem pianek, który odbędzie się na kąpielisku Śmieszek w poniedziałek, 12 lipca o godz. 18.00. W ramach tego wydarzenia będzie można przetestować pianki pływackie, triathlonowe oraz swimrun firmy Dare2Tri ( dostępne będą również pianki dla dzieci o wzroście od 135 cm). Uczestnictwo w treningu nie jest warunkiem uczestnictwa w testach pianek. Dodatkowo będzie można wypróbować akcesoria pływackie - bojki asekuracyjne, wiosełka pływackie itp. Udział w wydarzaniu nie wymaga posiadania licencji związku sportowego i jest otwarty dla wszystkich chętnych. Udział w testach oraz treningu jest bezpłatny.