Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z występu indywidualnego

02.08.2021 09:19 | 0 komentarzy | dud

Justyna Święty-Ersetic nie wystąpi w biegu indywidualnym na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. 

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z występu indywidualnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Justyna Święty-Ersetic, która w sobotę razem z: Natalią Kaczmarek, Karolem Zalewskim i Kajetanem Duszyńskim została w Tokio mistrzynią olimpijską w rywalizacji sztafet mieszanych 4x400 m, zrezygnowała z występu indywidualnego na 400 m. Pisaliśmy o tym tutaj: Justyna Święty-Ersetic ze złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Racibórz świętuje.

Absencja wynika z sytuacji zdrowotnej. Polska mistrzyni już podczas pobytu w Tokio skarżyła się na problemy z kontuzją. Justyna Święty-Ersetic chce skupić się na występie w kobiecej sztafecie 4x400. 

Polka nie chciała ryzykować odnowienia kontuzji w biegu indywidualnym. Justyna Święty-Ersetic nie była wymieniana w gronie faworytek do medalu w biegu na 400 metrów. 

– Tak naprawdę miałam z tyłu głowy świadomość, że jest to jedyna słuszna decyzja, jaką powinnam podjąć. Jednak druga półkula mózgu mówiła mi, że to wielka szkoda, bo przecież moim ogromnym marzeniem było znaleźć się indywidualnie w finale olimpijskim. Natomiast trzeba powiedzieć jasno, że indywidualnie żadna z nas nie ma szans na medal – stwierdziła Święty-Ersetic w wywiadzie dla interii.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka