środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Silesia Lubomia uratowana. Ma nowy zarząd, czeka na nowego prezesa

03.08.2021 12:30 | 8 komentarzy | art

Wczoraj, tj. 2 sierpnia późnym popołudniem odbyło się zebranie wyborcze w klubie Silesia Lubomia, występującym w klasie okręgowej. Kilka dni wcześniej ze środowiska sportowego Lubomi płynęły alarmistyczne sygnały, że nie ma chętnych do pracy w Silesii i przez to grozi jej rozwiązanie. Na szczęście ten scenariusz się nie zrealizował, bo udało się wybrać nowy zarząd. 

Silesia Lubomia uratowana. Ma nowy zarząd, czeka na nowego prezesa
Przyszłość klubu z Lubomi jeszcze przedwczoraj mocno niepewna, rysuje się obecnie w jaśniejszych barwach. Zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zebranie wyborcze zapraszał wójt gminy Lubomia Czesław Burek, jego zastępca Bogdan Burek, a także Mariusz Pawełek, najbardziej znany wychowanek Silesii, obecnie bramkarz i kapitan GKS-u Jastrzębie, a w przeszłości zawodnik m.in. Odry Wodzisław czy Wisły Kraków, z którą zdobył trzy tytuły Mistrza Kraju. Pisaliśmy o tym tutaj (kliknij).

Poprzedni zarząd z absolutorium

Apele odniosły skutek, bo frekwencja na zebraniu dopisała. - To było zebranie wyborcze z prawdziwego zdarzenia. Przyszło prawie 50 osób, podczas gdy na wcześniejsze zebrania chodziło po 15 osób. Odbyła się merytoryczna dyskusja, była burza mózgów. Poprzedniemu zarządowi na czele z prezes Danutą Matuszek udzielono absolutorium i wybrano sześć ambitnych osób do nowego zarządu, głównie młodych, które mają swoją wizję przyszłości klubu - opowiada Bogdan Burek, któremu, jako lubomikowi, byłemu piłkarzowi i działaczowi Silesii mocno zależy na przyszłości klubu.

Jak dodaje, w zarządzie znalazł się m.in. Mariusz Pawełek. Dokooptowanych zostanie do niego dwoje działaczy z poprzedniego zarządu. - Będą doradzać nowemu zarządowi - wyjaśnia Bogdan Burek. Nowy zarząd dopiero spośród swoich członków wybierze osoby funkcyjne, czyli przede wszystkim prezesa, wiceprezesa, skarbnika i sekretarza. Raczej na pewno prezesem nie zostanie wspomniany Pawełek, któremu obowiązki prezesa kolidowałby z obowiązkami zawodnika GKS-u Jastrzębie. 

Klub będzie działał

- Najważniejsze jest to, że klub będzie dalej działał, że znaleźli się ludzie, którzy chcą go pociągnąć. Teraz przed nimi zadanie zbudowania drużyny i sztabu trenerskiego na przyszły sezon - mówi zastępca wójta Lubomi. 

W minionym sezonie Silesia Lubomia występowała w raciborsko-rybnickiej klasie okręgowej. Drugą część sezonu rozegrała w grupie spadkowej, ale zdobywając spośród wszystkich drużyn tej grupy najwięcej punktów, zapewniła sobie bez problemu utrzymanie i w nadchodzącym sezonie ponownie wystąpi na boiskach raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej.