Pochodzący z Raciborza Denis Kudla zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio

04.08.2021 15:24 | 0 komentarzy | dud, ż

Reprezentujący Niemcy zapaśnik po raz drugi w karierze wywalczył olimpijski brąz.

Denis Kudla urodził się w 1994 roku w Raciborzu. Później razem z rodziną wyemigrował do Niemiec. Na zdjęciu podczas wizyty w Raciborzu (wrzesień 2016 roku).

Denis Kudla startował w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 87 kilogramów. W walce o brązowy medal pokonał reprezentanta Egiptu - Mohameda Metwally.

Dla pochodzącego z Raciborza zawodnika jest to drugi medal olimpijski. Podczas IO w Rio de Janeiro również zdobył brązowy medal. Oprócz dwóch brązowych medali olimpijskich ma na swoim koncie srebro oraz brąz Mistrzostw Świata, a także trzy brązowe medale Mistrzostw Europy.