środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Remis Jastrzębskiego Węgla w sparingu z pierwszoligowcem

29.08.2021 09:08 | 0 komentarzy | dud

W rozegranym w sobotę w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej sparingu zespół Jastrzębskiego Węgla…zremisował z BBTS Bielsko-Biała 2:2.

Remis Jastrzębskiego Węgla w sparingu z pierwszoligowcem
Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trenerzy obydwu zespołów na wstępie umówili się na rozegranie czterech partii, stąd nietypowy dla siatkówki rezultat remisowy kończący to spotkanie w momencie gdy Jastrzębski Węgiel wygrał czwartą partię.

Dla drużyny JW była to pierwsza gra kontrolna w bieżącym okresie przygotowawczym, natomiast dla bielszczan był to już piąty test-mecz. Trener Andrea Gardini od początku spotkania dał szansę gry Stephenowi Boyerowi, który dopiero we wtorek dołączył do ekipy, po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W starciu z pierwszoligowcem zabrakło kadrowiczów, którzy przygotowują się z reprezentacjami swoich krajów do wrześniowych Mistrzostw Europy. Chodzi o: Tomasza Fornala, Francuza Benjamina Toniuttiego, Fina Eemiego Tervaporttiego oraz Czecha Jana Hadravę.

Sparing odbył się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Na trybunach jastrzębskiej hali zasiadło ponad stu kibiców. W minionym sezonie ligowym z powodu pandemii COVID-19 od połowy października imprezy sportowe odbywały się bez udziału publiczności. Z tego powodu fanom JW nie było dane chociażby świętować w hali mistrzostwa Polski wywalczonego w kwietniu tego roku.

W sobotę w zespole JW najskuteczniejszym zawodnikiem był Rafał Szymura. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zdobył 22 punkty (18 w ataku, trzy w bloku i jedno „oczko” w zagrywce).

Kolejny sparing drużyna JW rozegra 3 września, a jej rywalem będzie Cuprum Lubin. Pojedynek ten odbędzie się bez udziału widzów.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 2:2 (23:25, 25:23, 20:25, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Wawrzyńczyk, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Strzymszok, Macyra, Biniek (libero)

BBTS Bielsko-Biała: Gryc, Maciończyk, Siek, Cedzyński, Piotrowski, Pietruczuk, Ledwoń (libero) oraz Hunek, Gil, Lesiuk, Fijałek (libero), Oniszk, Kapelus

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl