Niedziela, 26 czerwca 2022

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

"Cukiereczki na start" wkrótce w Raciborzu. Co to za akcja? Komu będzie można pomóc?

06.09.2021 18:30 | 0 komentarzy | ż

Akcja "Cukiereczki na Start" ma służyć promocji zdrowego stylu życia oraz życzliwości. Wydarzenie zostanie połączone ze zbiórką pieniędzy na leczenie raciborzanina Władysława Klapy, który od wielu lat choruje na cukrzycę.

"Cukiereczki na start" wkrótce w Raciborzu. Co to za akcja? Komu będzie można pomóc?
Po części sportowej (bieg, nordic walking) najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez Stowarzyszenie "Pracownia Przyszłości". Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" oraz Life – Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo serdecznie zapraszają na wydarzenie pn. "Cukiereczki na Start", które odbędzie się 26 września na stadionie OSiR. Początek o godz. 10.00. - Impreza skierowana jest głównie dla osób chorujących na cukrzycę ale do udziału zapraszamy również wszystkie osoby, które lubią aktywnie spędzać czas wolny - informują organizatorzy.

Opłata startowa - min. 10 zł - będzie w całości przekazana na pomoc w leczeniu Władysława Klapy. Zapisów oraz płatności można dokonać w dniu biegu od godz. 9.00.

W trakcie imprezy będzie można spotkać się ze specjalistą od stopy cukrzycowej Katarzyną Garbarz (konsultant regionalny w podologii), dietetykiem, zbadać ciśnienie, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, zmierzyć poziom cukru oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

źródło: OSiR Racibórz, oprac. ż