Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Czy GKS Jastrzębie przełamie się w meczu z Zagłębiem Sosnowiec? [ZAPOWIEDŹ]

17.09.2021 09:48 | 0 komentarzy | dud

W piątek o godzinie 18:00 przy Harcerskiej rozpocznie się niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie 9. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym GKS Jastrzębie zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Czy GKS Jastrzębie przełamie się w meczu z Zagłębiem Sosnowiec? [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno GKS Jastrzębie, jak i Zagłębie Sosnowiec, wyników ostatnich spotkań nie mogą zaliczyć do udanych. Oba zespoły odniosły do tej pory tylko jedno ligowe zwycięstwo. W przypadku GKS-u miało to miejsce 8 sierpnia w spotkaniu przeciwko Stomilowi Olsztyn, a sosnowiczanie komplet punktów zainkasowali po raz ostatni 15 sierpnia, wygrywając na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Zagłębie od tego czasu zanotowało w pięciu meczach jeden remis i cztery porażki, a GKS trzykrotnie remisował i trzykrotnie schodził z boiska pokonany.

Brak zwycięstw spowodował, że obie ekipy znajdują się aktualnie w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi. GKS Jastrzębie z sześcioma punktami na koncie (taki sam dorobek mają również GKS Katowice i Górnik Polkowice) zajmuje 15. miejsce, a Zagłębie Sosnowiec z jednym oczkiem mniej miejsce przedostatnie.

W ostatniej kolejce, w domowym spotkaniu przeciwko Puszczy Niepołomice (zwycięstwo Puszczy 2:1) zespół z Sosnowca poprowadził duet trenerów Grzegorz Bąk i Łukasz Matusiak, którzy zastąpili dotychczasowego pierwszego trenera Kazimierza Moskala, zwolnionego kilka dni wcześniej. Przeciwko GKS-owi Jastrzębie nie wystąpi zawieszony za cztery żółte kartki pomocnik João Oliveira, który w tym sezonie wystąpił we wszystkich ośmiu spotkaniach i zdobył jednego gola.

Z kolei trener Jacek Trzeciak na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Jakuba Kasperowicza i Wojciecha Mazurowskiego, którzy zmagają się z urazami. Coraz bliższy powrotu na ligowe boiska jest za to Farid Ali, lecz decyzja co do jego występu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec nie jest jeszcze przesądzona. Żaden z zawodników nie pauzuje z powodu kartek. Na tę chwilę jedynym zagrożonym pauzą w kolejnym ligowym spotkaniu przeciwko Chrobremu Głogów jest Mateusz Słodowy, który ma na swoim koncie trzy napomnienia.

GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec

  • Piątek, 17 września, godz. 18:00, Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl