środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Hania Krężel zwyciężyła w biegu krótkim i turnieju tenisowym dla dzieci

22.09.2021 08:33 | 0 komentarzy | ż

Na korcie tenisowym RAFAKO S.A. w minionym tygodniu było wiele sportu dla dzieci. Rozegrano kolejne konkurencje do wieloboju sportowego oraz turniej tenisa - informuje Henryk Swoboda, organizator wydarzeń.

Henryk Swoboda z uczestnikami sportowych zmagań.

Wielobój sportowy

Wielobój rozegrano w trzech konkurencjach: bieg krótki na 25 m, rzuty piłką tenisową, tzw. sadzenie grzybów (konkurencja zwinnościowa)

W biegu krótkim zwyciężyła Hania Krężel. Drugie miejsce zajął Wojtek Kasiuchnicz, a trzecie Teresa Kiderys. Wspaniale pobiegła 5-letnia Maja Musiolik.

W rzutach piłką tenisową najlepszy okazał się Wojtek Kasiuchnicz (22,5 m). Drugie miejsce zajęła Hania Krężel (19,5 m). Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Jasion (17 m), a na czwartym Franek Piaskowski (15 m).

Wśród 5-latków najlepszy był Mikołaj Kiderys (10 m), drugie miejsce zajęła Maja Musiolik (8,5 m). W zawodach uczestniczyło 10 osób.

Turniej tenisowy dzieci do 10 lat

W czwartek 16 września na korcie tenisowym RAFAKO S.A. przy ul. Łąkowej 33 rozegrano kolejny turniej tenisowy dzieci do 10 lat. W turnieju brało udział 6 osób, najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Maja Musiolik. Turniej rozgrywano w grupie 5-osobowej systemem każdy z każdym. W tej konkurencji najlepsza okazała się Hania Krężel. Drugie miejsce zajął Nikodem Kopczyński, trzecie Ala Najwer, a czwarte Franek Piaskowski.

Franek z powodów obiektywnych nie rozegrał pierwszego meczu. Wszyscy otrzymali po zakończeniu turnieju dyplomy, natomiast medale wręczone zostaną podczas następnego spotkania. Organizatorem sportowych zmagań było Ognisko TKKF RAFAKO.

źródło: TKKF Rafako, oprac. ż