Pierwsze domowe zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie

29.09.2021 11:34 | 0 komentarzy | dud

We wtorkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie pokonał na Jastorze Comarch Cracovię 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), dzięki czemu złapał kontakt z ekstraligowym podium. Gola na wagę trzech cennych punktów zdobył na pół minuty przed syreną Roman Rac, którego nieco szczęśliwe trafienie rozstrzygnęło zawody.

Pierwsza tercja należała do jastrzębian, którzy swoją dominację na tafli podkreślili dwoma golami. Wynik otworzył w 6. minucie Franks Razgals, a poprawił go niebawem jeden z bohaterów dnia Roman Rac, popisując się świetnym strzałem z dystansu. Trener Rudolf Rohaczek zareagował prośbą o czas, po którym goście powoli zaczęli wracać do gry.

W drugiej odsłonie oglądano tylko jedną bramkę i była ona dziełem popularnych "Pasów", które pokazały jastrzębianom, jak należy wykorzystywać grę w przewadze. W tejże partii mistrz Polski nie tylko zmarnował trzy momenty gry w pięciu na czterech, ale na dodatek sprezentował rywalom wyrównanie sił, gdy w 28. minucie podczas kary dla Patryka Gosztyły na lodzie pojawiła się nadmierna liczba graczy.

W trzeciej części gry coraz częściej do głosu dochodziła Cracovia, która w 51. minucie po strzale z dystansu Jakuba Saura dopięła swego i doprowadziła do dogrywki. Ten stan rzeczy nie przełożył się na stratę punktu przez JKH, a to za sprawą wspomnianego Romana Raca, który w 60. minucie przy pewnej dozie szczęścia pokonał Denisa Pieriewozczikowa uderzeniem spod bandy.

W piątek podopieczni Roberta Kalabera podejmą Ciarko STS Sanok, a następnie pojadą do Sosnowca. Potem czekają na boje w Hokejowej Lidze Mistrzów.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

•
1:0 Razgals (Pavlovs, Bahaleisha) 05:16
  • 2:0 Rac (Bryk, Kalns) 09:19
  • 2:1 Iatsenko (Voroshilo, Ignatovich) 28:58, 5/4
  • 2:2 Saur (Bodrov) 50:37
  • 3:2 Rac (E. Sevcenko) 59:29

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns - Jass, E. Sevcenko, R. Nalewajka, Jarosz, Bashirov - Horzelski, Kameneu, Płachetka, Mlynarović, Ł. Nalewajka.

Strzały: 27 - 36 / Kary: 10 min - 12 min / Widzów: 450

Sędziowali: Tomasz Radzik, Krzysztof Kozłowski (główni) oraz Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).

źródło: jkh.pl