Emocje w Rybniku: Odra kończy przygodę z pucharem, ROW w finale [ZDJĘCIA]

13.10.2021 22:25 | 3 komentarze | PF

W półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski podokręgu Rybnik piłkarze ROW-u 1964 pokonali Odrę Wodzisław 2:1 i to oni zagrają w finale. Mecz został rozegrany w środę, 13 października na stadionie przy ul. Gliwickiej w Rybniku.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjedni, już w dziewiątej minucie spotkania prowadzenie Odrze dał Jan Borek. Borykająca się z problemamy finansowymi i organizacyjnymi Odra  występowała w roli faworyta. Prawie do końca spotkania wydawało by się, że piłkarze prowadzeni przez Mieczysława Jakubowskiego (Damian Nowak zrezygnował z prowadzenie drużyny i rozstał się z klubem) dowiozą zwycięstwo do końca. Jednak zmiany wprowadzone przez Dariusza Widawskiego, trenera ROWu przyniosły zamierzony efekt. Wyrównującą bramkę w 85 minucie strzelił Andrzej Malik natomiast w 90 minucie zwycięstwo rybniczan przypieczętował Konrad Warmiński.

Mecz został na kilka minut wstrzymany z powodu zamieszek, do których próbowali doprowadzić kibice ROWu, atakując sektor gości.

ROW 1964 wygrał z Odrą 2:1 i awansował do finału Pucharu Polski podokręgu Rybnik. W nim zmierzy się z Decorem Bełk, który w drugim półfinale pokonał Fortecę Świerklany 2:0.

ROW 1964 Rybnik: Łubik - Janik, Rolka (90' Byzdra), Jakubowski, Stolz, Baranskyi, Warmiński, Piekorz, Pieczka (84' Cywka), Sobik (76' Malik), Juraszczyk (90' Balcer)

Odra Wodzisław: Antkowiak - Dzierbicki (45' Kłosek), Lalko, Krzyżok, Gać, Wiśniewski (45' Musiolik), Zdunek, Mielczarek (45' Lenert), Wodecki, Borek (78' Franiczek), Chyliński