środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

To już prawie koniec budowy boiska przy ZS3 w Rybniku

25.10.2021 17:20 | 0 komentarzy | NM

Ruszyły prace przy kontynuacji budowy zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 3 na osiedlu Nowiny. 

To już prawie koniec budowy boiska przy ZS3 w Rybniku
Już na początku roku uczniowie będą mogli cieszyć się nowym boiskiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już prawie koniec budowy boiska przy ZS3 w Rybniku

Inwestycja rozpoczęła się w 2020 roku, a pierwszy wykonawca zrealizował 80% prac, po czym zaniechał dalszej budowy. W marcu br. Miasto rozwiązało z nim umowę. Potem wykonano ocenę stanu zaawansowania robót – inwentaryzację, która stanowiła podstawę do ogłoszenia nowego postępowania przetargowego. Przetarg na dokończenie budowy boiska wygrała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Rybnika Wielopola, która inwestycję zrealizuje za 446 206,12 zł. 

 Nowy wykonawca dokończy wykonanie podbudowy boiska (odchwaszczenie, regulacja studzienek kanalizacyjnych, uzupełnienie obrzeży w miejscu wjazdu na boisko, uzupełnienie, rozściełanie i zagęszczenie wierzchniej warstwy podbudowy z drobnego kruszywa dolomitowego). Zrobi też nawierzchnię ze sztucznej trawy (źdźbła o długości 50-60 mm w kolorze zielonym, zasypka z piasku kwarcowego i granulatu SBR). Do jego zadań będzie też należało wykonanie nawierzchni z bruku betonowego pod kontener na sprzęt  sportowy, dostawa i montaż wyposażenia boiska (kontener na sprzęt sportowy, bramki, osłony ochronne słupów konstrukcji zadaszenia), a także dostawa i montaż piłkochwytów wraz z wykonaniem konstrukcji do ich mocowania. Zakres planowanych robót obejmuje ponadto: dokończenie budowy instalacji elektrycznej, uporządkowanie i plantowanie terenu oraz wykonanie trawników wokół boiska zadaszonego i otwartej strefy treningowej, a także opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Prace potrwają 12 tygodni, powinny zostać zrealizowane do końca roku.