Pierwsze zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław U14M

28.10.2021 12:25 | 0 komentarzy | dud

Pierwsze zwycięstwo odnieśli młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U14M, grając na wyjeździe z drużyną UKS MOS Opole.

Przeciwnicy MKS-u byli wyżej sklasyfikowani w tabeli, ponieważ mieli już jedno zwycięstwo na swoim koncie.

Pierwsza kwarta meczu to niewielka przewaga gospodarzy i ich wygrana 17:11. W drugiej części meczu sytuacja się odwróciła, udało się odrobić straty i pierwszą połowę meczu, różnicą tylko jednego punktu wygrała drużyna z Opola.

Druga połowa to poprawa gry w obronie oraz lepsza organizacja w ataku drużyny z Wodzisławia Śląskiego, co pozwoliło wygrać trzecią kwartę 22:10. Ostatnia część spotkania była niebywale zacięta i wyrównana, jednakże chłopcy MKS-u nie dali już sobie odebrać zwycięstwa, wygrywając różnicą sześciu punktów. Końcowy wynik meczu to 58:52 dla drużyny MKS Wodzisław Śląski.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tym meczu dali z siebie wszystko i każdy z nich ma swój niepodważalny udział w tym zwycięstwie. Wyróżnił się Kamil Ochodek, którego rzut za trzy punkty w decydującym fragmencie meczu odebrał rywalom chęć do dalszej walki o zwycięstwo.

Na swoim stałym dobry poziomie, zarówno w ataku jak i w obronie, zagrał Wojtek Gawliczek. Wyróżnili się także Jakub Jachimowicz, którego stałe postępy bardzo dobrze wróżą na przyszłość oraz Filip Pielorz grający świetnie w obronie.