Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Jastrzębski Węgiel wyjechał z Katowic z kompletem punktów

28.11.2021 11:30 | 0 komentarzy | dud

W meczu 9. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał bez straty seta GKS Katowice.

Jastrzębski Węgiel wyjechał z Katowic z kompletem punktów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobyli gospodarze, po tym jak Jakub Jarosz pewnie skończył swój atak. Później do głosu doszedł zespół gości. Swoje akcje kolejno wieńczyli: Jan Hadrava, Łukasz Wiśniewski oraz Jurij Gladyr (4:2). Udana akcja blok-out autorstwa Jakuba Szymańskiego wyrównała wynik seta po 7:7, a zaraz potem katowiczanie objęli prowadzenie. Wynik na stronę JW odwrócił as Tomasza Fornala (9:8). Świetna gra obronna zespołu w połączeniu ze skuteczną kontrą poskutkowała rezultatem 12:8. Drużyna mocno naciskała na rywali. Dwa punktowe bloki w wykonaniu Trevora Clevenota oznaczały wynik 15:9 i przerwę na żądanie trenera Grzegorza Słabego.  Na dystansie seta przewaga ekipy gości wzrosła do ośmiu „oczek” (21:13). Kiedy dystans ten stopniał do pięciu punktów, przerwą na żądanie zareagował trener Andrea Gardini. Niesiony fantastycznym dopingiem grupy kibiców Jastrzębski Węgiel zwyciężył w pierwszej partii 25:17, a ostatnie słowo w partii należało do Clevenota.

W drugą część spotkania również goście weszli z animuszem. Po błędzie w ofensywie Tomasa Rousseaux na tablicy pojawił się wynik 5:2 dla JW. Zaraz potem potrójny blok JW zatrzymał belgijskiego przyjmującego GKS-u. Wybornie na placu gry prezentował się Łukasz Wiśniewski, który kończył swoje akcje, a do tego był skuteczny w bloku (9:4). Chwila przestoju w grze drużyny JW kosztowała utratę bezpiecznego prowadzenia (9:7). Jednak w kolejnej akcji znów dał o sobie znać Wiśniewski (10:7). Katowiczanie próbowali pójść za ciosem, ale skutecznie „zniechęcał ich” Clevenot (12:9). Dwa błędy gospodarzy (najpierw w zagrywce, a potem w ataku) złożyły się na rezultat 14:10 dla JW. Dzięki Hadravie goście nadal kontrolowali bezpieczną przewagę (16:12). Później przeciwnicy złapali „drugi oddech” (17:16). Ich zapędy szybko ostudził jednak Jurij Gladyr (18:16). GKS ponownie zerwał się do walki, ale raz jeszcze został „ostudzony” przez Hadravę. Dwie skuteczne akcje na lewym skrzydle autorstwa Fornala pozwoliły zespołowi JW zyskać trzypunktowy zapas (22:19). Setbola zapewnił niezawodny Wiśniewski, a kropkę nad „i” postawił asem serwisowym Fornal (25:20).

W początkowym fragmencie trzeciej partii zarysowała się lekka przewaga gości (5:3), ale Gieksa nie zamierzała odpuszczać (5:6). W grze cios za cios utrzymywał gości Wiśniewski (7:7). Po przeciwnej stronie siatki grę „ciągnął” Jarosz (9:8, 11:10). Kiedy katowiczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie trener Andrea Gardini wziął przerwę na żądanie. Przyniosła ona zamierzony skutek. Po pauzie Rousseaux popsuł bowiem serwis. Potem GKS znowu miał dwa punkty z przodu, ale goście wyrównali stan seta za sprawą dwóch udanych akcji na prawym skrzydle w wykonaniu Hadravy (14:14). Kiedy Szymański przyjął zagrywkę na drugą stronę, a Clevenot skorzystał z tego „prezentu”, goście wreszcie wyszli na prowadzenie (17:16). W ważnym momencie w ataku pomylił się skuteczny jak dotąd Jarosz, dzięki czemu Jastrzębski Węgiel miał dwa „oczka” w zapasie (22:20). Po czasie wziętym przez trenera GKS Piotr Hain zaatakował w aut. Ostatnie słowo w secie i meczu należało do Fornala.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)

GKS Katowice: Jarosz, Ma’a, Hain, Kania, Rousseaux, Szymański, Mariański (libero) oraz Kogut, Quiroga, Domagała, Ogórek

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Dryja

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl