Wtorek, 5 lipca 2022

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

GKS Jastrzębie ma nowego trenera

29.11.2021 15:38 | 1 komentarz | dud

Nowym trenerem GKS-u Jastrzębie został Grzegorz Kurdziel. 45-letni szkoleniowiec związał się z klubem kontraktem obowiązującym do 30 grudnia 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne sześć miesięcy.

GKS Jastrzębie ma nowego trenera
Fot. GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ostatnie cztery sezony Grzegorz Kurdziel pełnił funkcję asystenta trenera Michała Probierza w ekstraklasowej Cracovii. Wcześniej pracował w Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom, Arisie Saloniki, ŁKS-ie Łódź, Wiśle Kraków i Zagłębiu Sosnowiec.

Jako zawodnik reprezentował w roli bramkarza m.in. barwy Karpat Krosno, których jest wychowankiem czy Zagłębia Sosnowiec, w którym z przerwami występował w latach 2001-2010.

- Dziękuję Klubowi za okazane mi zaufanie. Jestem świadomy, w jakim momencie przejmuję zespół. Przed nami trudne zadanie, ale na pewno nie jest ono niemożliwe. Od wtorku większość zawodników wraca z kwarantanny i zaczynamy przygotowania do meczu z Koroną Kielce. W tym tygodniu liczy się dla nas tylko niedzielne spotkanie. Chcemy pozytywnie zakończyć tę rundę przed naszymi kibicami – powiedział po podpisaniu kontraktu z GKS-em Jastrzębie trener Grzegorz Kurdziel.

- Decyzje o zmianach nigdy nie są łatwe, zwłaszcza w końcówce rundy, natomiast uznaliśmy, że zespół potrzebuje takiego impulsu. Chcemy dać sobie szansę, aby w oparciu o nowe bodźce, zarówno te sportowe, jak i mentalne, w optymalny sposób wykorzystać potencjał zespołu. Przed nami jeszcze jeden mecz i długi okres przygotowawczy, pozwalający na właściwą reakcję również w zakresie budowy zespołu i niezbędnych korekt przed rundą wiosenną. Mając na uwadze wymagającą sytuację w tabeli oraz określony profil szkoleniowca, którego poszukiwaliśmy, wybór padł na trenera Kurdziela. To trener młodego pokolenia, posiadający odpowiednie kompetencje i charyzmę. Wierze również, że wieloletnie doświadczenie w Ekstraklasie, pozwoli nam rozwinąć się w wielu obszarach funkcjonowania zespołu, który będzie osiągał wyniki na miarę naszych oczekiwań – dodaje Marcin Ćwikła, Prezes Zarządu GKS-u Jastrzębie.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl