Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Rozciągnięci do granic możliwości pokazali swoje umiejętności na zawodach Akrobreak [ZDJĘCIA]

05.12.2021 15:56 | 0 komentarzy | AgaKa

4 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury rozegrano II edycję zawodów akrobatycznych Akrobreak. 133 zawodników zmierzyło się w 3 kategoriach: "6-8 Pierwszy Start", Standard i Masters.

Rozciągnięci do granic możliwości pokazali swoje umiejętności na zawodach Akrobreak [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody Akrobreak w liczbach

W zeszłym roku startujących w zawodach było 54. W tym roku zapisanych zawodników było już 133. 52 dzieci znalazło się w kategorii "6-8 Pierwszy Start" dla których z góry był narzucony układ 10 elementowy ponieważ był to ich pierwszy start w zawodach. W tej kategorii każdy uczestnik został wyróżniony medalem oraz dyplomem za uczestnictwo.

- Chcemy uczyć naszych przyszłych zawodników jak wygląda rywalizacja, chcemy też by się dobrze bawili, dlatego w tym przypadku odrzuciliśmy rywalizację o miejsca. Nie chcieliśmy tworzyć negatywnych emocji które towarzyszą porażce - komentuje Marcin Kost, organizator wydarzenia.

56 uczestników znalazło się w kategorii Standard. Tu narzucona została jedna ścieżka oraz 2 dodatkowe wyłączające bardzo trudne elementy (jak Salta Fiflaki).

25 uczestników pojawiło się w kategorii Masters. W tej grupie także narzucona była jedna ścieżka oraz 1-2 dodatkowe w których znajdą się m.in. Salta Fiflaki, Salta Machowe przodem/bokiem.

- Na tej edycji pojawiło się bardzo dużo miast. Mieliśmy uczestników nie tylko z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Żor czy Jastrzębia jak w tamtym roku, ale dołączyły do nas takie miasta jak Tarnowskie Góry, Lubliniec, Skoczów, Cieszyn, Kuźnia Raciborska. To niesamowite jak wygląda rywalizacja z różnymi placówkami. Jesteśmy mega dumni, że nasze zawody tak bardzo się rozrastają - komentuje Marcin Kost.

Na co zwracano uwagę? Co zaważyło (być może) o zwycięstwie?

- Sędziowie zwracają uwagę na czystość ruchu: proste kolana, wyciągnięte stopy, ale także na estetykę ruchu, brak uginania rąk, kolan, utrzymanie elementów statycznych przez 3 sekundy, na trudność wykoniania ścieżek. Zawodnicy w swoich ścieżkach mają do dyspozycji 4 ruchy obowiązkowe, a także wybór 6 dodatkowych ruchów spośród 24 dostępnych na liście, z dwóch grup punktowych - komentuje Marcin. - Na tej edycji poziom był naprawdę wyrównany. Pomiędzy zwycięstwem a drugim czy trzecim miejscem była różnica 1-2 punktów, a to naprawdę niewiele. Wystarczyło ugiąć kolano przy przejściu w przód i już straciło się ten punkt - dodaje.

Wyniki:

Kategoria Standard

 1. Oliwia G. - Miraż
 2. Nikola Z. - Multi Dance
 3. Milena G. - Akrobreak
 4. Amelia O. - Akrobreak
 5. Magdalena M. - Fit&More
 6. Laura P. - Multidance

Kategoria Masters

 1. Antonina L - Akrobreak
 2. Oliwia Ch. - Akrobreak
 3. Megan D. - Akrobreak
 4. Małgorzata P. - Akrobreak
 5. Kinga S. - Akrobreak
 6. Maja K. - Akrobreak

Głównym organizatorem zawodów była firma AKROBREAK przy współpracy jako współorganizatorem Wodzisławskie Centrum Kultury.